До 130-річчя Патріарха Йосифа (Сліпого) у Львові здійснять його мрію – відновлять Богослужіння на території історичного храму Святого Духа

Про це інформує сайт “Твоє місто”.

Поблизу  простору зруйнованої у Другій світовій церкви Святого Духа, що на вул. Коперніка, 36, планують відновити Богослужіння. Зокрема, у понеділок, 13 червня, у храмовий празник тут звершать Божественну Літургію. Про це Тvoemisto.tv розповів сотрудник Собору Святого Юра, адміністратор Святодухівської церкви отець Павло Дроздяк.

Відновлення Богослужінь також приурочують до 130-ччя з дня уродин  Патріарха Йосипа Сліпого.

«Зараз працюємо над першою частиною великого проєкту. Мова йде про благоустрій території довкола церкви та Музею «Русалки Дністрової». У час війни не можемо говорити про коштовні об’єкти, але мусимо творити простір для молитви Святого Духа. Тим більше, що перебуваємо у контексті 130-річниці від дня народження Патріарха Йосипа Сліпого. А однією з його мрій було відновлення саме цього простору», – каже отець Павло Дроздяк.

У вересні 1939 року під час бомбардування міста церкву Святого Духа разом з бібліотекою Богословської  академії зруйнувала німецька бомба. Від комплексу вціліла лише триярусна барокова вежа-дзвіниця. Зараз історія практично повторюється.

«Храм Святого Духа знищила авіаційна бомба і зараз маємо наче паралель, коли авіаційні бомби знову знищують храми. Цей простір нагадує нам про минулі події, які відбуваються у сучасній дійсності», – додає отець.

За словами отця Павла Дроздяка, звершення Богослужіння у понеділок, 13 червня, розпочнеться о 10.00 год. Після того Літургії планують робити щонеділі, а згодом і частіше.

Джерело: “Твоє місто”