До Латинської катедри запрошують на концерт духовної музики на честь Львівської Мадонни

З нагоди 360-ої річниці Львівських шлюбів (обітниць) Короля Яна Казимира у суботу, 9 квітня 2016 року, у митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові (пл. Катедральна,1) відбудеться концерт «Ясногурська музика на честь Львівської Мадонни». Початок о 19.15 год.

У програмі: Сезар Франк – „Ave Maria” FWV 62, Юзеф Ельснер – Меса F – dur ор. 41.

Виконавці: Ізабелла Лукасік- сопрано; Ольга Черненко – меццо-сопрано; Артур Нич – тенор; Войцєх Франчик – бас

Хор і Оркестр NICOLAUS (Польща)

Деригує: Здіслав Маґонь

Довідка:

1-го квітня 1656 року перед іконою Матері Божої Ласкавої у митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові склав свої обітниці польський король Ян ІІ Казимир. Того дня, під час Служби Божої, у присутності владик, сенаторів, шляхти та міщан король Ян Казимир здійснив коронацію Божої Матері на королеву польської Корони.

“Велика Матір Бога-Чоловіка, Найсвятіша Діво! Я, Ян Казимир, за милістю Твого Сина, Короля королів, а мого Господа, і за Твоїм милосердям король, до Найсвятіших стіп Твоїх припадаючи, Тебе нині обираю моєю Патронкою і Королевою моїх держав. Так самого себе, як і моє Польське королівство, князівства Литовське, Руське, Пруське, Мазовецьке, Жмудське, Курляндське, Ліфляндське, Смоленське, Чернігівське, а також військо обох народів і весь мій люд повіряю Твоїй особливій опіці. Закликаю Твою допомогу і милосердя в цьому жахливому, повному поразок, стані мого королівства проти неприятелів Римської церкви закликаю”, – виголосив король на колінах перед чудотворним образом Божої Матері Ласкавої.

Ще поклявся Ян Казимир, що коли настане мир, він з усіма станами робитиме все можливе, щоби люд свого королівства визволити від біди та утисків.

Королівство зазнавало величезної небезпеки – як з боку шведів, так і з боку росіян. Король урочисто обрав Богородицю царицею Польщі і всіх своїх земель, просячи Її допомоги в боротьбі проти навали.

Нині вже не йдеться про захист королівства Польського ані про напади шведів. Сьогоднішньому світу загрожують інші небезпеки. Тому шлюби (обітниці) короля Яна Казимира є й сьогодні важливими та дуже актуальними, бо пригадують, що хто раз був відданий опіці Богородиці, сьогодні й назавжди перебуває під її Покровом і може здолати усі труднощі.

За матеріалами: rkc.lviv.ua