Дружина священника, яку рятують у лікарні із COVID-19 та їх немовля — у критичному стані

За життя обох борються лікарі.

37-річна дружина львівського священника з УКУ Петра Терлецького Катерина, в якої через Covid-19 уражені легені на більше 90%, та їх новонароджена дівчинка Даринка, перебувають у вкрай критичному стані. Про це повідомила сайту “Твоє місто “ завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії лікарні швидкої допомоги Наталія Матолінець.

За словами медика, на коронавірус вагітна жінка захворіла ще 14 листопада. Тиждень вона лікувалася вдома, а коли стан погіршився – її госпіталізували. З 20 листопада жінка лежала у львівському міському пологовому будинку №1, що на вул. Мечникова. Від суботи її перевели у лікарню швидкої допомоги.

«У суботу стан жінки, для якої це шоста вагітність, ускладнився, почали наростати ознаки дихальної недостатності. Через ризики для життя, тотальне ураження легень, яке показала комп’ютерна томографія, а ще тяжкий респіраторний дистрес легень, тромболія легень та самі показники крові, які свідчили про нестачу кисню, лікарі прийняли рішення зробити кесаревий розтин. На 27 тижні вагітності її прокесерили. Стан критичний в обох, лікарі боряться за їх життя», – каже Наталія Матолінець.

За її словами, дівчинка народилася з вагою 1 230 грам. Її відразу реанімобілем перевели в реанімацію львівської обласної лікарні. У Катерини Терлецької КТ показало, що легені уражені на більш як 90%.

«У жінки тотальне ураження легень з обох сторін. Хоч після операції її стан відносно стабілізувався, а показники зрівнилися, стан залишається критичним. Вона знаходиться на штучній вентиляції легень», – каже Наталія Матолінець.

Як наголошує медик, лікарня та саме відділення анестезіології та інтенсивної терапії, де лікують жінку, забезпечені всім необхідним. Пацієнтка для лікування не купує нічого, крім спецхарчування та предметів догляду. 

Як зазначив у коментарі Тvoemisto.tv чоловік Катерини та батько Даринки – о. Петро Терлецький, наразі ніякої фінансової допомоги їхня родина не потребує.

«Біжу від однієї лікарні, де дитина, до іншої, де лежить дружина. Їхній стан оцінити не можу. Для допомоги підключилися багато друзів волонтерів, медиків. Нічого зараз нам не потрібно. Чекаємо», – каже о. Петро Терлецький.

Нагадаємо, ми писали раніше, що львів’ян просять про молитву за дружину священника, яку рятують у лікарні із covid-19. На одужання матері вдома очікують 5-теро дітей.

Підготувала: Ольга Шведа

Джерело: Твоє. місто