Духовенство УГКЦ спільно з лікарями популяризуватиме онкопревенцію

Сьогодні, 13 лютого, учасники робочої групи, які працюють в рамках підписаного меморандуму «Онкопревенція у Львівській області» зустрілися із єпископом-помічником Львівської Архиєпархії УГКЦ Володимиром (Груца).

Учасники робочої групи розповіли йому про ідею залучення священнослужителів Львівщини у процес популяризації онкопревенції.

Обговорення відбулось за участі голови Українського лікарського товариства у Львові Олега Дуди, голови комісії у справах охорони здоров’я та душпастирства Львівська Єпархія Українська православна церква отця Миколи Біляка, представників Благодійного Фонду Шпиталь ім. Митрополита Андрея Шептицького Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ отця Андрія Логіна, представника благодійної організації  «Мальтійська служба допомоги у Львові» Богдана Цюваника,  представників Благодійного Фонду «Медична Місія» Ігоря Верецького  та Хенрика-Пьотра Блащика, голови правління благодійного фонду із янголом на плечі, представники львівської філії Клубу успішних жінок Жінки України Ірина Плахтій та Юлія Котик.

Як зазначають учасники робочої групи, на сьогодні церква має великий рівень довіри населення, а тому саме священнослужителі можуть допомогти переконати жінок пройти обстеження, щоб переконатися у власному здоров’ї.

Як пояснив Олег Дуда, на жаль, жінки бояться йти до лікарів і це потрібно змінювати.

«Якщо люди дбатимуть про своє здоров’я, то тривалість життя буде збільшуватись», – сказав Олег Дуда.

Єпископом-помічником Львівської Архиєпархії УГКЦ Володимир
(Груца) підтримав цю ініціативу та зазначив, що церква робитиме все від неї залежне, аби популяризувати діагностики онкологічних захворювань у жінок.

Нагадаємо, що на Львівщині діє спільний проєкт департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, Світового банку, Львівської облради та Львівського онкоцентру. В рамках цього проєкту закуплено сучасне обладнання та відкрито сім скринінгові центрів.

Нагадаємо, що учасники робочої групи вже зустрілися із митрополитом Львівським і Сокальським Димитрієм (Рудюком), а також із митрополитом Львівським Римо-Католицької Церкви, архиєпископом Мечиславом Мокшицьким.

Як повідомляли раніше, близько 10 організацій підписали меморандум про співпрацю. Документ має на меті, об’єднання сил медичного середовища, священнослужителів, громадських організацій та благодійних фондів в частині популяризації серед жіночого населення Львівської області ранньої діагностики та обстеження раку грудної залози і шийки матки.

Джерело: Українське лікарське товариство у Львові