«Два Мойсеї одного народу»: завтра у Домі Франка говоритимуть про Івана Франка і Митрополита Андрея

Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка запрошує на цикл лекцій «Митрополит Андрей Шептицький та Іван Франко: Цінності. Виклики. Випробування».

Лекційний курс про двох великих постатей української історії – главу Греко-Католицької Церкви митрополита Андрея та поета-інтелектуала Івана Франка – проведе кандидат історичних наук, заступник директора з наукової роботи Дому Франка, викладач Українського католицького університету Ігор Медвідь.

«Крізь призму особистих вимірів життя та діяльності цих двох особистостей ми поглянемо на історичні процеси, тогочасні цінності, виклики та випробування. Це буде курс про те, як дві особи намагалися творити зміни та реагувати на виклики свого часу. Кожен з них на свій спосіб. Це буде курс про бунт та лояльність, про традиційні та модерні цінності, про втрату Бога і Його пошук, про вибір ідентичності, про політику, економіку та війну, про ідеали та їхню ціну. Про те, як пройти шлях і не зрадити себе. І про всі ті речі, які хвилюють нас і сьогодні», – зазначають організатори.
 
Перша лекція на тему «Два Мойсеї одного народу» відбудеться вже завтра, 1 березня 2023 року, в Домі Франка (м. Львів, вул. Франка, 150)
 
Початок о 16:00 (Тривалість – 1 година 20 хвилин)
 
«Вступна лекція, в якій окреслимо основні віхи біографій митрополита Андрея Шептицького та Івана Франка. Її мета – дати загальне уявлення про ключові події та переломні епізоди з життя двох українських Мойсеїв. Окремо приділимо увагу контактам між о. Андреєм Шептицьким та Іваном Франком. На ній ви дізнаєтеся, яку книгу подарував Іван Франко Шептицькому. Чому не продав свою бібліотеку? Яку важливу роль міг відіграти Шептицький у житті Франка та що йому завадило це зробити?» – підкреслюють організатори.
 
Вхід на лекції – за благодійну пожертву, кошти від якої підуть на пошиття костюмів для театралізованих екскурсій Дому Франка.