Дитячі хорові колективи заспівають у Львові духовні твори

kanon1З 13 по 15 листопада у Львові триватиме Фестиваль хорового співу «Співаймо канон». До участі зголосилися 18 дитячих та молодіжних хорових колективів. Цьогорічний шостий фестиваль присвячений року Митрополита Андрея Шептицького, тому кожен хор виконуватиме духовний твір.

Серед учасників: Зразковий хор «Радуниця» Дитячих клубів Шевченківського району, хори учнів ДМШ № 8 та № 3, Зразковий вокальний ансамбль «Намисто» ПК ім. Гната Хоткевича, Народний хор «Жайвір» та хор-клас ДМШ № 1, Зразковий вокальний ансамбль «Намисто» МПК ім. Г. Хоткевича, Народний дівочий хор «Ліра» Львівського національного університету ім. І. Франка, хорові колективи м. Дубляни, м. Самбір, м. Рудки, хори з Києва та Здолбунева.

«Хоровий спів завжди був одним з найпоширеніших в українській культурі. На жаль, останнім часом інтерес до цього виду мистецтва почав знижуватися. Його замінюють низькопробні, дешеві шоу, комп’ютерні ігри та інші беззмістовні розваги. І хорове мистецтво тепер стає елітарним. Керівники хорів постійно шукають й апробовують методи зацікавлення дітей та молоді хоровим мистецтвом. Тому фестиваль має дві складові: обмін досвідом ефективної роботи з дітьми, й власне концертні виступи» – наголошує Наталія Манько, організатор хорового фестивалю «Співаймо канон».

Фестиваль триватиме  в два етапи: 13 листопада відбудуться майстер-класи для учасників хорів та їх керівників, а 14 і 15 листопада – виступи колективів.

«Фестиваль «Співаймо канон» постійно розвивається, й щороку в програмі додаються нові «родзинки». Цього разу, крім презентацій методичних напрацювань й виступів хорів, відбудеться показ результату спільного творчого проекту дітей з гуртків різного мистецького спрямування:  маленьких художників та вихованців хору «Радуниця». Запрошуємо всіх охочих прийти на кожну з локацій, де відбуватиметься фестиваль «Співаймо канон», й разом з дітьми поринути в прекрасне хорове мистецтво» – додає Ольга Каспришин, координатор Дитячих клубів Львова від управління молоді, сім’ї і спорту Львівської міської ради.

Майстер-класи відбудуться в конференц-залі Львівського Палацу Мистецтв (вул. М. Коперніка, 17). Початок о 15.00 год. Спершу учасники спілкуватимуться  про роль митрополита А. Шептицького в розвитку української культури. В той же день відбудеться презентація «Методичного посібника духовних пісень і канонів для дитячого хору». Також на учасників свята очікує сюрприз від Дитячих клубів Шевченківського району м. Львова, а саме демонстрація цікавого витвору вихованців художнього гуртка та хору «Радуниця».

UdoP0O_600w_350hКонцертні виступи всіх учасників розпочинатимуться о 13.30 год. 14 та 15 листопада в Будинку камерної та органної музики (вул. С. Бандери, 8). Крім того, в неділю о 16.30 год. відбудеться спільне покладання квітів до пам’ятника Митрополиту та виконання духовних творів.

Запрошуємо всіх охочих прийти на хорове свято! Вхід вільний.

Організаторами фестивалю «Співаймо канон» є Зразковий дитячо-юнацький хор «Радуниця», Дитячі клуби Шевченківського району, ДМШ № 8, за підтримки управління молоді, сім’ї та спорту Львівської міської ради.

За матеріалами: city-adm.lviv.ua