Диякон Львівської єпархії ПЦУ Юрій Федів презентував книгу про Патріарха Димитрія. ФОТО

Сьогодні, 7 травня 2019 року, у Львівському музеї історі релігії відбулася презентація книги диякона ПЦУ Юрія Федіва : “Димитрій (Ярема). Патріарх Київський і всієї України, Предстоятель УАПЦ” (Життєвий шлях і діяльність).

На подію завітав також Митрополит Львівський ПЦУ Макарій (Малетич), який підкреслив на важливості писати і говорити про Патріарха УАПЦ Димитрія (Ярему) у сьогоденні. Адже ця постать – не втрачає своєї актуальності:

“Те, що отець-диякон це написав – це прекрасно. Бо люди, які були поруч з Патріархом, його родичі, пам’ ятаємо, але забувається. Можливо я зараз пам’ ятаю, але як передати ці спогади прийдешнім поколінням? І я думаю, що буде ще багато книжок на цю тему. І через книгу ми зможемо дізнатися про особистість Патріарха Димитрія, його духовність, творчість і всі ідеали, які були закладені”.

Водночас, диякон Юрій Федів наголосив, що неможливо “вирахувати” скільки часу пішло на написання книги:

“Не можна сказати, що книга написалася за тиждень, за місяць, чи за рік. Цьому передувало понад 12 конференцій по всій Україні, які ми присвятили 100-річчю Патріарха Димитрія, наукові патріарші читання.І це наша спільна праця. Бо Патріарх любив Церкву і любив людей”.