Дзвонар Майдану священик ПЦУ о. Іван Сидор отримав Орден “За заслуги III ступеня”

Отець Іван – той, що бив у дзвони на Михайлівському у ніч з 10 на 11 грудня під час Євромайдану, отримав державну нагороду – Орден “За заслуги III ступеня”.

Про це Іван Сидорповідомив у Фейсбук. 

“Переконаний, що і дзвони Михайлівського монастиря і не проста участь кожного українця в революції Гідності і мученицька смерть наших Героїв – все це не було марним”,  – зазначив священик Православної Церкви України о. Іван.

За його словами, за 5 років з того часу багато чого змінилося, багато чого досягнуто, але ще багато чого потрібно зробити.

“Для мене, як священика, впродовж всього мого життя здавалося фантастикою і містикою, що українські православні Церкви об’єднаються та ще й отримають Томос про автокефалію від Вселенського Патріарха. Це звершилося! Завдяки нашій єдності і однодумності”,  – каже отець.

Він висловив сподівання, що здоровий глузд переможе і дзвонити у дзвони Золотоверхого “ми будемо тільки з нагоди свята, а не з причини страху і насильства”.

“Нагороду присвячую всім студентам Київської православної богословської академії, які допомагали тоді 4 години поспіль роздирати небо Києва перемагаючим звуком дзвонів”, – наголосив отець Іван.

Священик храму Теплої Софії Іван Сидор відомий українцям як “дзвонар Майдану”.

У грудні 2013 року він, тоді аспірант Київської православної Богословської академії, бив у дзвони, скликаючи людей перед загрозою розгону Майдану.

Президент Петро Порошенко 20 лютого 2019 року своїм указом № №39/2019 нагородив Івана Сидора орденом “За заслуги” III ступеня

Джерело: “Україна молода”