«Екуменічні соціальні тижні усіх нас зближують – католиків, православних, протестантів» – о. Іван Дацько президент ІЕС

1534882_691081944312185_8983918931698040320_oУ Львові сьогодні стартував 7-ий Екуменічний соціальний тиждень “Відповідальність християнина у сучасному суспільстві”. Традиційно захід розпочався екуменічною молитвою у якій взяли участь представники різних конфесій міста. Очолив молебень о. Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій УКУ. Спільно з ним молилися о. Богдан Прах, ректор УКУ, прот. Тарас Машталір, настоятель храму Преображення ГНІХ (УАПЦ), о. Григорій Драус, парох парафії блаж. Івана-Павла ІІ (РКЦ), о. Віталій Дуткевич, синкел у справах мирян та монашества Львівської архиєпархії УГКЦ та о. Роман Фігас, науковий працівник ІЕС. Серед гостей були також представники Української православної Церкви Московського патріархату. Цьогоріч учасники молилися за мир у нашій країні.

Президент Інституту екуменічних студій о. Іван Дацько під час проповіді зауважив: “Екуменічні соціальні тижні усіх нас зближують – католиків, православних, протестантів. Вони єднають нас у любові і дружбі, щоб ми спільно робили добро”. Також о. Іван наголосив, що треба менше дискутувати про історію та минуле, а щиро бажати єдності,  старатися зблизитися і примиритися.

Після молитви учасників Форуму привітали співорганізатори, зокрема міський голова Львова Андрій Садовий запевнив, що Екуменічний соціальний тиждень працює для об’єднання Церков і для того, щоб ми були єдині.

По завершенні привітань розпочалась академічна конференція “Відповідальність християнина у сучасному суспільстві” участь у якій взяли гості з України та закордону. Так Грехем Ворд, професор богослов’я Оксфордського університету, поділився своїми переживаннями з приводу зросту секулярних тенденцій у європейському суспільстві та на прикладі Великобританії  звернув увагу на небезпеку мультикультуралізму.

Учасники академічної конференції закликали до єдності задля відповідальності за майбутнє України, а також висловили сподівання про створення в майбутньому єдиної Помісної церкви.