Екуменічною молитвою та віче у Львові вшанували роковини початку депортації українців з території Закерзоння

У Львові вшанували 78-му річницю початку депортації українців з території Закерзоння. Про це повідомила Соломія Риботицька, голова товариства «Надсяння».

У День пам’яті примусового виселення українців у 1944–1951 роках із Холмщини, Надсяння, Любачівщини, Лемківщини, Бойківщини, Устриків Долішніх, 9 вересня 2022 року, біля пам’ятника депортованим українцям Закерзоння 1944 – 1951 років (м. Львів, вул. Стуса – Снопківська) відбулася екуменічна панахида та віче, присвячені 78-мим роковинам трагедії. Молитву звершили о. Богдан Прах з о. Тарасом Чорним та о. Олегом Древняком. 
 
Відтак присутні запалили лампадки, а опісля голови обласних товариств «Холмщина» (Ірина Гринь),  Любачівщина» (Богдан Парадовський), «Лемківщина» (Володимир Шуркало), «Устріки» (Віктор Козоглодюк), «Бойківщина» (Андрій Німець), а також голова товариства «Надсяння» Соломія Риботицька висадили пам’ятну алею хризантем.
 
 
Історична довідка:
9 вересня 1944 року в Любліні СРСР та Польща уклали «Угоду про взаємний обмін населенням у прикордонних районах» Це перше виселення українців зі споконвічних українських земель, що на той час належали Польській Республіці, яке передувало «Операції „Вісла“» та мало (за умовами Угоди) бути винятково добровільним, проводилося найчастіше примусово та із застосуванням військової сили.