Екуменічною панахидою у Львові вшанували пам’ять жертв Голодоморів

Сьогодні, 24 листопада 2018 року, на площі перед пам’ятником Тарасу Шевченку спільною молитвою, а також запаленням лампадок львів’яни  вшанували пам’ять жертв Голодоморів 1922, 1932−1933, 1946−1947 років.  До панахиди долучилися духовенство різних конфесій, представники влади, студентство, школярі та громадські активісти. Серед учасників події був також міський голова Львова Андрій Садовий.


DSC_1265

  

Митрополит Львівський УГКЦ Владика Ігор Возьняк прочитав перед присутніми спогади очевидців Голодоморів і наголосив:

“Сьогодні молимося за жертв Голодомору, вшановуємо цих невинних людей, які були зумисне приречені на голодну смерть. Відтоді і до цього часу, дякувати Богу, подібне не повторилося. Це ще більше підтверджує планове насильство, яке чинили над невинним людом. Хай ніколи не повторюється ця жорстока трагедія, хай ніколи не буде жодної людини з крайньою жорстокістю. А тим, хто загинув Вічна пам’ять! Хай Господь прийме їхні зболілі душі у небесні і радісні простори.  Пам’ятаймо про Голодомор, щоб такого більше ніколи не повторилося”.

DSC_1276


Голодомор – це наша українська генетична пам’ять,  – зазначив Митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП  Владика Димирій (Рудюк). І пригадав, що у дитинстві бабуся розповідала йому про Голодомор. Відтак спомин про цю трагедію передається із покоління у покоління. І українці пам’ятатимуть про Голодомори не 85, не 100, не 200 років, а завжди:

“І індустріалізація, і колективізація і Голодомор – все було направлено проти того, щоб знищити  українське село, як наш національно-творчий чинник. Тому що село на той час, у 20 і 30 роках, дуже відповідало схвально на українізацію, дуже багато церков перейшли до української автокефальної православної Церкви. І звичайно, що ворог, побачивши це, вирішив знищити українське село і винищити весь український народ. Я вірю у те і навіть не сумніваюся, що Бог мільйони цих душ прийняв під Свою опіку – до вічного Блаженства і Царства. І ми маємо ці мільйони душ, які сьогодні моляться за Україну. Пам’ятаймо, що тільки тоді коли ми будемо вільними, свобідними, у нас не повториться таких трагічних сторінок. Вічна память замореним голодом, Слава Україні і Слава Ісусу Христу”.

DSC_1281

    DSC_1271


Після панахиди, о 16:00 усі присутні запалили лампадки.  Нагадаємо, що сьогодні біля Ратуші відбулася акція “Непораховані з 1932”  – під час якої організатори приготували суп із шишок та листя – їжі, яку були змушені їсти українці через злочини радянської влади.  А міський голова Львова Андрій Садовий закликав усіх у пам’ять про жертв Голодморів запалити свічки та помолитись.

27

 


DSC_1309

 


Фото Оксани Бабенко, Христини Процак