Екуменічний діалог триває: Папа Франциск зустрівся з делегацією Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви

francusk_lyteranska delegacia_vatucanПапа Франциск 18 грудня зустрівся з делегацією Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви. У своєму зверненні до учасників зустрічі Понтифік підкреслив, що в офіційному діалозі між лютеранами і католиками, який триває вже майже 50 років, досягнуто значного прогресу, який є опорою серцевої дружби.

На думку Святішого Отця, незважаючи на теологічні відмінності в деяких питаннях, життя лютеран і католиків характеризують співпраця, братерство і загальний екуменічний шлях. Спільні документи – такі, як Спільна декларація про доктрину виправдання, підписана Всесвітньою лютеранською федерацією і Католицькою Церквою в Ауссбурзі, служать важливими віхами на цьому шляху.

Незважаючи на відкриті питання і різні інтерпретації церковної єдності, слід спрямовувати всі зусилля на те, щоб робити такі можливі кроки, – вважає Папа Франциск. Саме тому 21 листопада дзвони всіх соборів у Німеччині запрошували братів-християн на спільну літургію з нагоди 50-ліття проголошення Декрету “Unitatis redintegratio” II Ватиканського Собору.

papa fracysk01Папа висловив задоволення у зв’язку з тим, що Комісія двостороннього діалогу між Конференцією єпископів Німеччини та Німецькою Євангелічно-Лютеранської Церквою закінчує роботу, присвячену темі “Бог і людська гідність”. Неможливо обійти мовчанням такі актуальні питання, як людська гідність на початку і в кінці життя, а також питання сім’ї та шлюбу, – переконаний Понтифік.

Папа нагадав, що в 2017 р. лютерани і католики вперше будуть спільно відзначати 500-річчя Реформації – у формі не тріумфального святкування, але в голошенні спільної віри в Бога. У центрі цієї події буде спільна молитва про прощення взаємної провини, а також радість спільного проходження екуменічного шляху, – сказав Папа.

За матеріалами: kyrios.org.ua