Вже незабаром у Львові відбудеться Регіональна зустріч Тезе, яка збере молодь з усієї Європи

dsc2351-8c4387a6b1d629179d81de4630a1c7faУ Львові вперше в Україні з 27 квітня до 1 травня 2018 року триватиме зустріч молодих християн «Паломництво довіри на землі», яку організує спільнота Тезе (Франція). Ця подія збере у Львові молодь різних християнських конфесій з усієї Європи. Усіх охочих запрошують до участі – безпосередньо долучитись до молитовних зустрічей, а також бути волонтерами – прийняти у себе паломників з інших країн та міст.

«Для міста Львова – це велика честь стати частиною великого духовного єднання, тобто приймати молодь, яка шукає добрих християнських цінностей, солідарності, миру. Місто Львів буде всіляко сприяти тому, аби ця зустріч пройшла у Львові на високому рівні, молодь відчула гостинність міста, могла віднайти для себе відповіді на питання, які постають у неї в її християнському житті. Також дуже важливим є той факт, що в цій зустрічі молоді будуть брати участь різні християнські конфесії нашого міста. Крім організаційних питань по зустрічі з молоддю, будемо працювати над питанням щодо комфорту перебування молоді у місті Львові, і будемо робити все для того, щоб місто Львів показало свою багатогранність, мультикультурність і гостинність», – зазначив в.о. директора департаменту «Адміністрація міського голови» ЛМР Євген Бойко.

«Ми хочемо подякувати місту й усім, хто допомагає нам підготуватися до зустрічі. Для нас приємно приїхати до Львова. Це не перший раз, як брати зі спільноти Тезе, з нашого монастиря, який знаходиться у Франції, приїжджають в Україну. Це для нас важливо –  тримати такі контакти дружби, бути разом, молитися разом, учитися від християн України, як жити своєю вірою», – сказав брат Жан-Даніель зі спільноти Тезе.

«Це перша регіональна зустріч Тезе в Україні. Ми отримали підтримку та благословення від Блаженнішого Святослава (Шевчука), Верховного Архиєпископа Києво-Галицького, Української Греко-Католицької Церква (УГКЦ), Його Преосвященства Філарета (Кучерова), архієпископа Львівського і Галицького, Української Православної Церкви, Його Преосвященства Мечислава Мокшицького, Архиєпископа Львівського та Римо-Католицької Церкви (РКЦ).

Наразі уже більше 250 молодих людей із Західної Європи зареєструвалися, щоб взяти участь у зустрічі, включаючи молодих людей з Німеччини, Франції, Нідерландів та Італії. Ми очікуємо, що усі паломники зможуть жити у сім’ях. То ж запрошуємо львів’ян відкрити свої двері для прочан. Для цього потрібно зареєструватись, скориставшись формою на офіційному сайті зустрічі www.taize.fr/lviv», – розповів брат Бенуа зі спільноти Тезе.

З його слів, нещодавно на офіційному сайті Тезе опублікували 5 різних способів, як молодь з України може взяти участь у зустрічі Тезе.

«Перше – це зареєструватися людині з будь-якого міста України, як звичайний учасник. Друге – взяти участь у одному дні програми. Це для учасників, які не підпадають у вікову групу 18-35 років, тобто для дітей та сімей. Або для молоді, яка дуже зайнята й не може брати участь у цілій зустрічі. Третє – для учасників зі Львова. Їм не потрібно реєструватися, тому що вони мають де жити. Четверте – стати сім’єю, яка прийматиме. Відкрити двері свого будинку для паломників, які приїдуть в Україну. Щодня ми отримуємо заявки від сімей, які висловили бажання прийняти паломників у себе вдома. П’яте – бути волонтером. Їх робота вже розпочалася, але можна ще також зареєструватися до 1 березня», – розповів брат Бенуа зі спільноти Тезе.

Важливо! Команда засобів масової інформації може допомогти журналістам, які цього потребують, різними способами:

– надсилання регулярних новин про підготовку до зустрічі Тезе;

– сконтактувати їх з братами Тезе;

– організація інтерв’ю з молоддю з України та інших країн;

– надання фотографій або відео попередніх зустрічей (за умови зазначення авторів).

Контактна особа для медіа: Христина, +380936686066 • media@taize.fr

www.taize.fr/lviv

www.facebook.com/taize

https://twitter.com/taize

www.instagram.com/taize

Довідка

Тезе (Taizé) – міжнародна християнська екуменічна спільнота із села Тезе у Франції. Заснована у 1940 році братом Роже, який залишався її головою аж до своєї смерті 16 серпня 2005 року. Сьогодні спільнота організовує щорічні різдвяні зустрічі у різних європейських містах. Окрім того, протягом року тисячі молодих паломників відвідують село Тезе у Франції.

Молитва Тезе має свій унікальний характер, творячи новий стиль церковної музики. Пісні Тезе побудовані на коротких фразах із Псалмів та інших книг Святого Письма, які повторюються кілька разів, створюючи особливий молитовний дух.

Джерело: сайт ЛМР