Папа Франциск зустрівся зі Всеукраїнською радою Церков і релігійних організацій

В середу, 25 січня 2023 року, Папа Франциск прийняв у Ватикані делегацію Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яка цими днями здійснює робочий візит до Апостольської Столиці. Про це інформує Vatican News.

Зустріч була недовгою оскільки передувала загальній аудієнції, що відбулася в залі Павла VI. Тож Папа у письмовій формі вручив делегації заздалегідь приготовану промову, поділившись кількома словами, сказаними експромтом, та попросивши пробачення за обмежений час. «Вибачте мені, я б залишився з вами увесь ранок, але ми є невільними також і часу», – зазначив Святіший Отець, проте щиро запевнив у своїй близькості до українського народу та постійному діалозі з його представниками. Папа наголосив, що регулярно приймає посланців Президента України.

Понтифік підкреслив, що екуменічне єднання є великим свідченням надії, гуртування заради Батьківщини: «Дякую вам за цю вашу єдність, це для мене багато значить. Це схоже до дітей в сім’ї, де один є там, інший – деінде, але коли мама хвора, всі збираються разом». Таке єднання Святіший Отець назвав прикладом перед обличчям величезної поверховності, присутньої у нинішній культурі.

Фото: Vatican News

Згадав Папа і про те, що його симпатія до України зростає ще з дитинства, відколи він познайомився з українською Літургією. «Це давня симпатія, що виросла, і це мене ще більше наближає до вас. Не сумнівайтеся, я молюся за вас! Ношу вас у моєму серці та благаю Бога, щоби Він змилувався над цим настільки відважним народом!» – наголосив Святіший Отець, подякувавши за цей візит і запросивши кожного в тиші, у спосіб, притаманний кожному, «в тиші, але разом помолитися за маму Україну». А тоді привітався з кожним делегатом зокрема.

Після зустрічі із представниками Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій Папа Франциск провів загальну аудієнцію із ватиканськими паломниками. Традиційно для таких зустрічей понтифік завершив її згадкою про Україну: «Нехай же в наших думках і наших молитвах не забракне згадки про багатостраждальну Україну». Сьогодні ж Папа наголосив і на особливій ранковій зустрічі, вкотре представивши вірним у цілому світі трагедію українського народу, що страждає від війни. «Сьогодні вранці я мав зустріч з провідниками різних віровизнань, які є в Україні, всі згуртовані, й вони розповіли мені про біль цього народу. Ніколи не забуваймо, кожного дня, молитися за остаточний мир в Україні», – наголосив Святіший Отець.

Зазначимо, що цьогорічна участь Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій у Тижні молитов за єдність християн у Ватикані – це перший такий візит українського міжконфесійного об’єднання до Апостольської Столиці. Попередня зустріч ВРЦіРО з Єпископом Риму відбулася в Києві 24 червня 2001 року, в рамках візиту в Україну святого Івана Павла ІІ.

Сьогодні увечері українська делегація разом зі Святішим Отцем молитиметься під час екуменічного молебню  о 18:30. Трансляція молитви буде відбуватися на EWTN Україна.