«Проведімо цей день у пості та молитві»: триває заклик до молитовного марафону 24 лютого

24 лютого спільна молитва за Україну об’єднає вірних у цілому світі. Цю молитовну ініціативу підтримують вірні різних конфесій.

Предстоятель Православної церкви України Блаженніший Епіфаній благословив звершувати 24 лютого 2023 року, у річницю повномасштабного російського нападу, посилену молитву за Україну, її воїнів-захисників і мирних мешканців та за перемогу і настання справедливого миру. Про це повідомляє пресслужба ПЦУ.

«Наближається річниця повномасштабного російського вторгнення в Україну, річниця великої війни за волю нашої Батьківщини. Як християни ми маємо цей день зустріти молитвою і постом. Тож благословляю, на додаток до наших звичайних молитов, 24 лютого в наших монастирях і соборних храмах, та всюди, де і для кого буде така можливість, протягом дня звершувати читання Псалтиря з молитвою про наших воїнів, про перемогу правди і справедливий мир для України. Проведімо цей день у пості та молитві за наших захисників, за живих і загиблих, за воїнів та за мирних мешканців, які постраждали і продовжують страждати від нашестя російської імперії зла. І нехай з Божою допомогою час війни скоротиться, а день перемоги і миру – наблизиться. Амінь!», – зазначив Митрополит Епіфаній.

До молитовної ініцативи, пов’язаної із річницею повномасштабного вторгнення Росії, долучаються різні релігійні громади як в Україні, так і поза її межами. 

Відповідне звернення оприлюднив Михайло Паночко, старший єпископ Української церкви християн віри євангельської. «Ми – напередодні річниці, коли в нашу країну вдерлися загарбники, окупанти, і з великою агресією завдали болю нашому народу. Нашій країні завдали великі рани, сльози та руїни. Тому звертаюся до усіх, хто чує і бачить це слово: 24 лютого 2023 року ми оголошуємо піст і молитву про те, щоб Господь поклав кінець цій кровопролитній війні. Щоб Господь відігнав ворогів і наш багатостраждальний народ зміг залікувати свої рани».

Долучається до посту та молитви 24 лютого і Всеукраїнський Союз Церков Євангельських Християн-Баптистів. «Просімо у Бога захисту, перемоги і відродження для нашої країни. Молімося спільно зі своєю сім’єю і церквою, та всією християнською спільнотою України!» – зазначають у зверненні до вірних.

Відтак ініціатива молитовної підтримки виходить поза межі України. Зокрема, участь у ній бере Польща. «Українці все ще потребують нашої допомоги», – наголосив у спеціальному зверненні голова Єпископської конференції Польщі архиєпископ Станіслав Ґондецький у зв’язку з першою річницею російської агресії проти України і закликав духовенство та мирян Польщі до молитви за справедливий мир і матеріальну підтримку для постраждалих від війни 24 лютого 2023 року.

«Після року героїчної оборони України війна продовжується, приносячи нові жертви та подальші руйнування. Вірю, що завдяки молитві незабаром ми насолоджуватимемося справедливим миром в Україні, а завдяки нашій матеріальній підтримці жоден із наших українських братів і сестер не залишиться без допомоги», — написав Голова Єпископату Польщі.

До молитви долучиться і швейцарське місто Цюрих. На сайті адміністрації міста оприлюднено запрошення на пам’ятний захід в знак миру, свободи, самовизначення та демократії за участю представників української діаспори та асоціації #Standup4democracy. Молитву звершить пастор євангельської реформаторської церкви Гроссмюнстер Крістоф Сіґріст. 

Таким чином, до заклику молитовно вшанувати річницю початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну долучаються вірні різних конфесій у цілому світі.

Нагадаємо, раніше Синод Єпископів УГКЦ проголосив 24 лютого Днем посту, молитви та милостині. «У цьому часі жертвуймо свої духовні зусилля і наші молитви за перемогу українського народу в цій нерівній борні, а також за наше військо», – зазначив Предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав. Отже, 24 лютого вірні УГКЦ зможуть взяти участь у 12-годинному молитовному марафоні, який об’єднає у молитві вірних на всіх континентах.

Відтак у рамках масштабної ініціативи молодіжні спільноти Львова запрошують 24 лютого на екуменічну молитву за Україну, що відбуватиметься у Семінарії Святого Духа УГКЦ (м. Львів, проспект Св. Івана Павла ІІ, 35). Про це повідомляє Львівська Архиєпархія УГКЦ.

В програмі зустрічі – відбудеться Божественна Літургія, духовне слово о. Олега Кіндія та молитва прослави.

8 лютого 2023 року єпископи Римсько-Католицької Церкви в Україні також виступили зі зверненням до вірних про спільну молитву в день річниці повномасштабного нападу Росії на Україну. 24 лютого 2023 року у Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію в Бердичеві відбудеться молитовне чування та Свята Меса про закінчення війни, перемогу над ворогом та утвердження справедливого миру в Україні. Молитву очолить Високопреосвященний Архиєпископ Вісвальдас Кульбокас – Папський Нунцій в Україні. До безпосередньої участі в літургійних богослужіннях запрошують всіх священників, богопосвячених осіб та мирян.