Єпископи РКЦ в Україні проголосили молитовну ініціативу щодо річниці повномасштабного вторгнення

8 лютого 2023 року єпископи Римсько-Католицької Церкви в Україні виступили зі зверненням до вірних про спільну молитву в день річниці повномасштабного нападу Росії на Україну. Про це повідомляє сайт РКЦ.

24 лютого 2023 року у Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію в Бердичеві відбудеться молитовне чування та Свята Меса про закінчення війни, перемогу над ворогом та утвердження справедливого миру в Україні.

Молитву очолить Високопреосвященний Архиєпископ Вісвальдас Кульбокас – Папський Нунцій в Україні. До безпосередньої участі в літургійних богослужіннях запрошують всіх священників, богопосвячених осіб та мирян.

Перед цією молитовною зустріччю просять також звершити Новенну  відповідно до можливостей – в парафіяльних, чернечих, родинних спільнотах, чи індивідуально. Впродовж дев’яти днів, від 15 по 23 лютого цього року, також звершуватимуть Літанію до Найдорожчої Крові Господа нашого Ісуса Христа.

«Заохочуємо всіх людей доброї волі доєднатися до благання Господа, щоб своєю дорогоцінною і невинно пролитою Кров’ю обмив гріхи людства і дарував нам порятунок від війни та вічної загибелі. Усім, хто доєднається до спільної молитви щиро дякуємо і з серця благословимо», – наголошують у зверненні єпископи РКЦ.

Нагадаємо, раніше до подібної молитовної ініціативи щодо річниці повномасштабного вторгнення закликала УГКЦ. Так 24 лютого 2023 року в усіх єпархіях та екзархатах Української греко-католицької церкви в усьому світі буде проведено День посту, молитви та милостині. Зокрема, о 12:00 за київським часом на «Живому телебаченні» розпочнеться 12-годинний молитовний марафон, а піст і справи милосердя вірних закликають звершувати відповідно до обставин.