Синод ПЦУ: Заборона на підпорядкування Росії не стосується свободи релігії та віросповідання

Православна Церква України підтримує необхідність запровадження законодавчої заборони на підпорядкування (афілійованість) релігійних організацій в Україні релігійним об’єднанням в країні-агресорі – Російській Федерації.

Про це повідомила пресслужба ПЦУ.

Водночас зазначається, що «така заборона не стосується свободи релігії та віросповідання, а лише адміністративно-юридичних питань».

В ПЦУ наголошують, що «встановлення законодавчих обмежень на підлеглість релігійних організацій в Україні російським релігійним об’єднанням є демократичною і необхідною реакцією на агресію».

В заяві, яку від імені Священного Синоду підписав Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, засуджується ідеологія «русского міра», яка стала натхненням для війська країни-агресора здійснювати «масовий терор та акти геноциду на окупованих територіях і проти мирного населення по всій Україні».

Також зазначається, що існують численні та беззаперечні факти, які «свідчать про вирішальну, свідому та активну участь керівництва, духовенства та багатьох прихильників Московського патріархату (Російської Православної Церкви) у підтриманні та поширенні ідеології «русского міра», яка містить елементи єретичного етнофілетизму». «Особисто очільник РПЦ Кирил Гундяєв надає публічне благословення російському політичному та військовому керівництву на продовження агресивної війни проти України».

Священний Синод ПЦУ наголошує, що «широко відомим і беззаперечним фактом є те, що Московська патріархія, як керівний центр РПЦ, а також її структурні підрозділи перебувають під вирішальним впливом політичного керівництва РФ та російських спецслужб». «Під подібним впливом більшою чи меншою мірою перебувають також інші релігійні об’єднання, керівний центр яких знаходиться в РФ. В умовах війни проти України цей вплив використовується як інструмент гібридної агресії проти нашої держави, задля виправдання колабораціонізму з окупантами на захоплених українських землях, для схиляння громадян України до зради Батьківщині та до дій в інтересах агресора».

Читайте також: В ПЦУ розповіли про ризики переходу на новий стиль церковного календаря

Експертна група: УПЦ залишилася підпорядкованою частиною російської церкви

Ігумен Іов (Ольшанський): Як зможуть об’єднатися православні в Україні