Папа до ВРЦіРО: Я щодня молюся за улюблений український народ

Попри те, що зустріч представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій із Папою Франциском, що відбулася 25 січня 2023 року, була нетривалою, Святіший Отець передав заздалегідь підготоване у письмовій формі слово до делегатів, яким висловив найщирішу підтримку. Пізніше своє запевнення у постійній молитві він підкреслив під час загальної аудієнції, вкотре нагадавши вірним у цілому світі про багатостраждальний український народ.

Своє слово понтифік скерував у відповідь на звернення єпископа Маркоса Оганесяна, Глави Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви та головуючого у ВРЦіРО, що наголосив про важливість нагоди поділитися зі Святішим Отцем пережиттями страждань і великої солідарності й героїзму українських героїв, а також попросив Папу оголосити 24 лютого, річницю початку великої війни, Днем посту і молитви за справедливий мир в Україні. Про це повідомляє Українська греко-католицька церква. Користуючись нагодою, Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, передав Папі Франциску списки полонених медиків, — прохання, яке він отримав від Поважної ради «Ордена Святого Пантелеймона»; На пам’ять про зустріч представники Ради подарували Папі Франциску картину із зображенням мирної України, яку створили українські діти, та зменшену копію скульптури Архистратига Михаїла, покровителя Києва, встановленої у парку «Володимирська гірка» у столиці України. Папа Франциск у відповідь подарував делегації збірку-енцикліку про мир в Україні.

Публікуємо звернення Папи до Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій у повному обсязі.

Дорогі брати, добрий день!

Вітаю вас і дякую Єпископу Маркосу за слова, які він скерував до мене від вашого імені. Я вдячний Богу, тому що ця зустріч з вами дозволяє мені певним чином мати близький контакт з українським народом, який є завжди присутній у моїх молитвах протягом цих місяців. Адже ви представляєте Церкви та Релігійні Організації України, в тому числі й Біблійне Товариство, яке є міжконфесійним. І ви берете участь у житті країни, намагаючись відповісти на соціальні виклики публічними виступами та різноманітною діяльністю, яка останнім часом міцно пов’язана з драматичною поточною ситуацією.

Хочу вам сказати, що я з вами у підтримці сімей, дітей, людей похилого віку, хворих, найбільш вразливих осіб. Я разом з вами у захисті прав віруючих кожної релігійної спільноти, особливо тих, які зазнають кривди і переслідування. Я з вами у зусиллях на благо ув’язнених і поневолених з політичних мотивів. Я підтримую ваші старання, спрямовані на відновлення поваги з боку всіх до принципів і норм міжнародного права та основоположних прав людини.

І я вважаю Божою благодаттю те, що всі ці ініціативи ви ухвалюєте і реалізуєте разом, як брати. Це є конкретним свідченням про мир в країні, яка страждає від війни. Ваші діяння, здійснені з наполегливістю і мужністю, ефективно готують завтрашній день, день миру, в якому економічні та політичні інтереси, що породжують війну, нарешті поступляться місцем спільному благу народів. Щодня я молюся про це. Молюся з вами і за вас, дорогі брати, за ваш народ, за улюблений український народ. Нехай Бог благословить його даром миру!

Фото: Vatican News