Брат Алоїс назвав свого наступника в спільноті Тезе

Згідно з правилами Тезе, за якими пріор (настоятель) призначає свого наступника, брат Алоїс проконсультувався з усіма братами та вирішив передати свою посаду пріора братові Метью (Матвію), який належить до англіканської конфесії. Зміна настоятеля відбудеться в першу неділю Адвенту, 3 грудня 2023 року.

Брат Алоїс пояснює: «Минуло вісімнадцять років відтоді, як я замінив брата Роджера. За ці два десятиліття світ і Церква дуже змінилися. Тому я відчув, що настав час для брата, який приєднався до нашої спільноти після мене, взяти на себе мою відповідальність. Родинна формула нашого спільнотного життя не обмежує ні вік, ні тривалість служіння настоятеля. Однак я сказав собі: цю відповідальність я повинен передати, маючи змогу витратити час, щоб підготувати цю зміну, не відчуваючи нагальної необхідності.

Протягом останніх двох років я радився з усіма моїми братами, і ми молилися та розмірковували. Я вибрав брата Метью і вказав на нового настоятеля. Він має мою повну довіру щоб забезпечити тяглість (спадковість) та запроваджувати відповідні ініціативи, які мотивуватимуть нашу спільноту до подальшого існування, згідно з інтуїцією її засновника, маленькою притчею спільності».

Брат Алоїс під час відвідин Львова 24 грудня 2022 року, в каплиці Навчально-реабілітаційного центру “Мрія”, вул.Лисенка, 53. Фото: Андрій Толстой

Брат Алоїс (Алоіс Льозер) народився 11 червня 1954 року в Еінген-ам-Ріс, Німеччина. Будучи римо-католиком, він приєднався до спільноти Тезе 1 листопада 1974 року. Він став настоятелем після смерті брата Роже 16 серпня 2005 року.

Брат Метью (Ендрю Торп) народився 10 травня 1965 року в Пудсі (Великобританія). Англіканець, він приєднався до спільноти Тезе 10 листопада 1986 року.

З 27 квітня по 1 травня 2018 року спільнота Тезе вперше провела зустріч молоді в Україні спільно з церквами міста та за підтримки Львівської міської ради. Фото: facebook.com/taize/

Також читайте: Брат Бенуа: «Щоб помітити дію Бога у своєму житті потрібно бути уважним»

________________________________

Тезе є одним зі символів екуменічного руху. Це маленьке містечко в Бургундії стало насамперед місцем зустрічі молодих людей з усього світу з 1970-х років. Нині Спільнота об’єднує близько 100 чоловіків із близько 30 країн світу, членів Євангелічної, Англіканської та Католицької Церков. Близько чверті з них живуть невеликими громадами в Азії, Африці та Південній Америці. Ці брати ділять життя з вуличними дітьми, в’язнями, помираючими та самотніми.

З 1978 року Спільнота Тезе організовує великі молодіжні зустрічі в Європі, а також в Африці, Північній і Південній Америці та Азії, в яких беруть участь десятки тисяч молодих людей. Засновника спільноти, брата Роже (1915-2005), багато разів приймав Іван Павло ІІ на приватних аудієнціях. Це знайомство бере свій початок ще з часів кардинала Кароля Войтили. 5 жовтня 1986 року Іван Павло ІІ прибув в спільноту Тезе як Папа Римський, зустрівшись як з молоддю, так і з братами. Після смерті брата Роже наступні папи – Бенедикт XVI і Франциск – щороку приймали пріора Тезе на аудієнції з групою братів.

Джерело: gosc.pl

Головне фото: Брат Алоїс разом з братом Метью (ліворуч), джерело: Facebook

Також читайте: «Незайманість і чистота – те ж саме?» Психолог Людмила Гридковець про цнотливість, віру і прощення

Арх. Ігор (Ісіченко): Найнебезпечніше, коли згадування Божого Імені стає маскувальною сіткою

Ігумен Йона: «Одним зі завдань студитів у свій час є піти на Схід»