Екуменізм та миробудування: у Львові створюють майданчик для виходу з української кризи

Міжнародний досвід з миробудування – для досягнення справедливого порозуміння в Україні. 4-5 серпня 2021 р. о 17.00 год. відбудеться дводенний онлайн-семінар «Екуменізм та миробудування: міжнародний досвід для України». Інститут екуменічних студій УКУ, у співпраці з Харківським офісом Фонду Конрада Аденауера в Україні та міжнародними науковими партнерами, має на меті створити асоціацію науковців та активістів, які бажають працювати над відповідністю та актуальністю іноземних досягнень з миробудування стосовно сьогоднішньої української кризи.

В часі проєкту відбудеться вступна дводенна зустріч-дискусія, в межах якої експерти представлять ситуацію в Україні, а також міжнародний досвід Церкви та релігійних організацій у миробудуванні. Учасники зустрічі матимуть можливість дискутувати та обмінюватись думками щодо перспективи участі Церкви у розбудові справедливого миру в Україні та за кордоном.

«У процесі утворення нового підходу у сфері миробудування Церкви та релігійні лідери відіграють надзвичайно важливу роль. По-перше, релігія має найвищий рівень соціальної довіри в Україні. Це є характерною рисою суспільства, що страждає від дефіциту влади. Така ситуація дає церквам можливість сприяти досягненню миру та примирення. По-друге, Церкви та релігії скористаються нагодою поглибити свою участь в діалозі, оскільки з’являється напруженість у міжконфесійних стосунках.  По-третє, Церкви та релігійні спільноти в Україні — через свої міжнародні мережі – підтримують зв’язок із країнами, які більш обізнані у питаннях миробудування та примирення», – зазначає директор Інституту екуменічних студій УКУ д-р Павло Смицнюк.

Ситуація гібридної війни в Україні вимагає прийняття певних рішень, шляхом діалогу та академічних досліджень, що дасть змогу досягти справедливого миру, громадянського порозуміння та утворити основу для майбутньої реінтеграції людей з тимчасово окупованих територій. Через безпрецедентну природу цієї ситуації та недостатній рівень обізнаності у сфері миробудування в Україні, важливо запроваджувати відповідний міжнародний досвід у вирішенні конфлікту.

Серед спікерів: д-р Жерар Паверс, директор Католицького центру з миробудування, фахівець в галузі миробудування на прикладі Європи, Латинської Америки та на Філіпінах, професор Університету Нотр-Дам, США, та д-р Ярослав Грицак, український науковець, історик і публіцист, доктор історичних наук, професор Українського Католицького Університету.

Ці зустрічі будуть відправним пунктом для подальших семінарів на тему миробудування, які відбуватимуться онлайн до листопада 2021 р.

Деталі: http://www.ecumenicalstudies.org.ua

Контактна особа: Ірина Кітура, irakit@ucu.edu.ua

Реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSduZi51TjuW1D60tL_05hXtca2wGmQMoZaqHb8TngBsBcdZ1Q/viewform.