Фальшивого псевдосвященника УГКЦ впізнав єпископ ПЦУ

Чоловік, який діяв на Львівщині під виглядом священика УГКЦ і представлявся отцем Давидом, насправді є Юрієм Юрійовичем Пайдою. Він був доцентом Харківського університету внутрішніх справ, а у 2019 році доцентом приватного Кам’янець-Подільського податкового інституту. Також про нього є інформація як про церковника різних конфесій, зокрема, УПЦ Московського патріархату.

Повідомлення Львівської архієпархії УГКЦ про те, що на Львівщині зафіксували діяльність невідомого чоловіка, який видає себе за священика УГКЦ, а натомість збирає інформацію про духовенство та впливових вірян, викликала значний резонанс та обговорення у соцмережах.

Зокрема, особу на фото, яке оприлюднила УГКЦ, впізнав архієпископ ПЦУ Євстратій Зоря. У коментарях у соцмережах він повідомив, що зображений на фото чоловік – це Юрій Юрійович Пайда, в УПЦ КП десять років тому був відомий як архімандрит Ювеналій. До того і після того змінював юрисдикції, був в УПЦ МП та УАПЦ. Згодом він залишив монаший чин та одружився.

За даними YouControl, чоловік на ім’я Юрій Юрійович Пайда з 2012 року є уповноваженою особою Свято-Георгіївської релігійної громади УПЦ (МП) у місті Кременчук на Полтавщині. У 2008 році був керівником Свято-Феодосіївського чоловічого ставропігійного монастиря у Києві УПЦ (ПЦУ), а перед тим керівником кількох сільських парафій УПЦ (МП) у Сумській області.

Окрім того, про Юрія Юрійовича Пайду є інформація як про науковця, автора наукових статей на юридичну та релігійну тематику. Зокрема, у 2018 році у «Правовому часописі Донбасу» опублікована його стаття як кандидата юридичних наук, доцента Харківського національного університету внутрішніх справ. Там також розміщене його фото, яке ідентичне з тим, що оприлюднила УГКЦ. У 2019 році Юрій Юрійович Пайда публікував іншу наукову статтю та брав участь у захисті наукових дисертацій як завідувач кафедри теорії та філософії права приватного вишу «Кам’янець-Подільський податковий інститут». Є інформація про нього як проректора цього приватного навчального закладу.

У СБУ Львівщини ZAXID.NET повідомили, що наразі не отримували офіційної заяви від Львівської архієпархії УГКЦ, однак зазначили, що інформація про превдосвященика-шпигуна їх зацікавила. «Інформація нас зацікавила. Тримаємо її на контролі». – повідомила речниця СБУ Львівщини Роксолана Яворська.

Як повідомлялося, у середу, 5 лютого, Львівська архієпархія УГКЦ оприлюднила офіційне повідомлення із закликом до священиків та прихожан бути максимально обережними, оскільки на території Львівської області під виглядом священика УГКЦ на ім’я Давид здійснює служіння невідомий чоловік, який не має жодних дозволів на священичу діяльність. В УГКЦ вважають, що цей чоловік може бути агентом спецслужб, який збирає інформацію про священиків та впливових вірян.

Зі слів львівського священика УГКЦ Юстина Бойка, згаданий чоловік, який називає себе священиком, підміняв отців на сільських парафіях у Львівській області, зокрема, у Пустомитівському районі. Йому вдавалося входити у довіру, оскільки він представлявся приятелем архієреїв УГКЦ. В УГКЦ зазначають, що цей чоловік досконало знає богословську термінологію, він говорив гарні проповіді, але водночас збирав інформацію та розмухував конфлікти на парафіях. Коли ж у керівництві Львівської архієпархії УГКЦ захотіли зустрітися з ним, його не знайшли.

Джерело: https://zaxid.net/news/