Фільм «Еверест»: коли у кожного своя вершина для підкорення

Навіть не віриться, що час Великого посту майже добігає кінця. І коли здавалося б, усе найважче позаду, але не варто розслаблятися завчасно. Адже, як показує практика, до фінішу добігати завжди найважче. А у нашому випадку – до осмислення та духовного співпереживання Христових страждань та Воскресіння…

Подібне якраз відчували герої фільму «Еверест», коли одного разу вирішили зібратися разом, щоб кинути виклик собі і своїй долі та дізнатися: хто, кого і як переможе?! Перш за все, Еверест – це велика неприступна гора, про підкорення вершини якої мріють багато професійних скелелазів. Саме крок за кроком, здійснюючи так тисячу спроб, вони навчилися довіряти один одному, оскільки інколи навіть найменша помилка може коштувати життя. Однак одна з експедицій на її вершину закінчилася справжньою трагедією, проте цей факт не зупиняє відважних альпіністів.

«Ми не маємо змагатися одне з одним. Тут кожен кидає виклик вершині. Проте останнє слово завжди залишається за горою», – йдеться у кінострічці.

Роб Холл, один з головних героїв, довгий час мріяв підкорити цю неприступну гору і в певний момент йому випав такий шанс. Зібравши групу з кращих альпіністів, він наблизився до своєї заповітної мрії. Звісно ж всі ці люди сповнені мужності та відваги, і вони не зупиняться ні перед чим, поки не піднімуться на вершину Евересту. Проте навіть якщо ця гора підкориться їм, чи зможуть вони повернутися назад живими і неушкодженими?…

Однак, у кінокартині розповідається не лише про те, як вижити, а насамперед про те, яким чином дійти до своєї тернистої, але такої солодкої мети; чого це часом може коштувати, до чого це часом може призвести…

Тож одразу постає запитання: чому? навіщо? для чого?

А насправді все доволі просто: «Якщо ти можеш забратися так високо і побачити красу, яку ще ніхто не бачив, то… чому б це не зробити?», адже «Коли я вдома, то наді мною, немов нависає чорна хмара, щось схоже на депресію. А коли я тут, то як рукою знімає. Ніби заново народжуюся»…

Фільм «Еверест» (англ.Everest) — британсько-американський біографічний кінотрилер режисера Балтасара Кормакуса, що вийшов 2015 року. У головних ролях: Джейсон Кларк, Джейк Джилленгол, Джош Бролін та багато інших. Стрічку створено на основі реальних подій.

Окрім цього, щомісячний журнал про кінематограф «Empire» зазначив, що це хороший фільм і поставив йому 3 зірки з 5, підсумувавши, що «хоча фільм захопливий і добре зіграний, він потерпає від такої ж проблеми, яку зображує — надто багато людей на горі і надто багато сюжетних ліній, за якими потрібно стежити, тому зворушливі особисті історії губляться у снігу».

Як бачимо, увесь фільм є дуже просякнутий актуальними символами та глибиною людських почуттів: від мрій до розчарувань, від любові до кохання, від прагнення прийти на допомогу до безвиході… Тож, як писала відома українська письменниця-шістдесятниця:

І все на світі треба пережити, 

І кожен фініш – це, по суті, старт, 

І наперед не треба ворожити, 

І за минулим плакати не варт.

Редакція сайту «Духовна велич Львова» бажає вам приємних вихідних у роздумах та спокої. Хай Господь дарує вам сили на нові звершення! Успіхів та приємного перегляду! =)

Оксана Войтко

Зображення: http://4sport.ua,http://meownauts.com,http://static.ngs.ru,http://argumentua.com