Фільм «Підкорювачі хвиль»: як розширити межі можливого

chv1Про роль, значення та важливість води ми знаємо чимало. Більше того –  вода має ще й колосальне сакральне значення! Однак інша її сторона – «природна стихія» – найбільше вабить людей своєю загадковістю та екстримом. Та все ж є люди, які за духом є «дітьми моря», не втомлюють від пристрасті підкорювати хвилі, адже вода (або великий океан) змушує повертатися до себе знову і знову…

16176614_1808259172758658_781712870_nДо прикладу –  з раннього дитинства шалено захоплений серфінгом 15-річний Джей Моріарті (Джонні Уестон) мріє про підкорення легендарних 25-метрових хвиль Маверікс. Саме такі хвилі можна побачити на узбережжі Каліфорнії. Щоб здійснити свою мрію, Джей просить допомоги у місцевої знаменитості – серфінгіста Фрості Хессона (Джерард Батлер), який сам неодноразово підкорював гігантські хвилі. Чоловік раніше ніколи нікому не розповідав, яким чином у нього виходять такі трюки, і як він так легко утримується на дошці. Дружина підтримує Хессона, але постійно боїться за здоров’я і життя коханого, оскільки у них двоє маленьких дітей. Однак юнаку все ж вдається вмовити Фрості на тренування та навчання для досягнення поставленої цілі. Тож  Хессон знову повертається до свого спорту, щоб вкотре сперечатися з непокірними хвилями.

16176279_1808259186091990_34141738_nУ процесі навчання між Фрості та Джеєм складаються дуже хороші взаємини. Оскільки батько Джея був військом і давно покинув сім’ю, тому він не міг відвідувати його з матір’ю. А хлопцю тим часом постійно не вистачало батьківської опіки. Та й, зрештою, стосунки з матір’ю теж кульгали, тому Джей став для Фрості «сином не по крові, а по духу».

«Чотири основи міцного характеру людини – це фізична, розумова, емоційна і духовна», сказав на першому тренуванні юнаку Хессон. Чому це так важливо, мабуть, запитаєте ви? А тому, що улюблена діяльність для кожної людини є великим пазлом для реалізації особистості, вона здатна додавати життю неповторного смаку!

Однак в один момент – все йде шкереберть… Хессон важко переживає втрату дружини, кохана дівчина Джея – Кім (Лівен Рамбін) уникає спілкування з хлопцем при інших, а найкращий друг – перестає розуміти його, як раніше…

То чи знайде Джей у собі сили, щоб дійти до кінця і здійснити свою заповітну мрію? І чи зможе він, дивлячись смерті в обличчя, утриматися на гребені хвилі?

16128618_1808259162758659_624862875_nФільм «Підкорювачі хвиль» (англ. Chasing Mavericks) – біографічна кінокартина про життя американського серфера Джея Моріарті, знята Майклом Ептедом і Хенсоном Кертісом у 2012 році. Головні ролі зіграли: Джерард Батлер, Елізабет Шу, Ебігейл Спенсер, Лівен Рамбін, Джонні Уестон, Пітер Мел та багато інших. Варто додати, що під час зйомок Джерард Батлер майже всі трюки виконував сам, в зв’язку з чим він отримав травми і був госпіталізований.

«Я знаю, це звучить дивно, але мені завжди здавалося, що мені не судилося прожити довго, тому я і захотів підкорити цю хвилю. Тому що, як тільки я дивлюся через край дошки в глибину, я стаю частиною її, і в цей момент я знаю, що живу!» – одного разу щиро зізнався Джей, ніби передбачаючи можливий сценарій майбутніх подій свого життя.

Його приклад показує нам, що мужність та відвага не залежить від віку. Більше того, навіть кожне слово, не кажучи вже про вчинок, це не просто набір букв, а певний сенс, який показує наші думки.

Пропонуємо переглянути трейлер фільму:

Редакція сайту «Духовна велич Львова» бажає вам приємного перегляду! Нехай ваше життя буде запальним і без нав’язаних меж! =)

Довідка

Джей Моріарті (англ. James Michael Moriarity, 1978-2001) – американський серфінгіст з Санта-Круз (Каліфорнія), який назавжди вписав своє ім’я в історію серфінгу – «спорту королів». 19 грудня 1994 року 16-річний Джей Моріарті ледь не загинув, підкорюючи одні з найнебезпечніших хвиль в світі – Маверікс (англ. Maverick’s). Але після невдалого старту він зміг підкорити ці хвилі. Джей шокував глядачів своєю відмінною технікою і вразив співтовариство любителів хвиль, опинившись на обкладинці журналу «Surfer». Фотограф спіймав момент, коли Моріарті висить в 10 метрах над поверхнею води. Подібне в той час було чимось неймовірним. Миттєва слава не змінила сором’язливого хлопця, замість цього він отримав можливість поширювати своє бачення світу серед ширшої аудиторії.

15 червня, за день до свого 23-річчя, Джей Моріарті, знепритомнівши, потонув під час вільного занурення поруч з готелем «Lohifushi Island» на Мальдівах, де він гостював для фотосесії. Джей планував зустрітися з дружиною Кім, разом з якою вони були менше одного року, і почати свій четвертий сезон в якості головного інструктора в O’Neill Academy в Європі. Щоб попрощатися з серфером, 26 червня прийшли сотні доброзичливців, які спостерігали за тим, як Кім розвіяла попіл над океаном.

Джерела: http://citaty.info/, http://birdymag.ru/, wikipedia.org, https://my-hit.org/, http://kinogo.club/

Підготувала Оксана Войтко