Фільм «Світло між двох океанів»: любов поза межами добра і зла…

svitlo_mizh_dvoh_okeaniv_-film Англійський поет Дж. Г. Байрон одного разу сказав: «Якщо вже помилятись, то нехай це буде тільки по велінню серця». Справжні почуття завжди штовхають нас на дещо шалені, необдумані вчинки, на дивовижні та безглузді жертви. Справжня любов робить нас слабкими і сильними водночас, вона має непередбачувані наслідки – прекрасні та часом моторошні. Але ніхто, врешті, не владний над своїм серцем. Боротись і протистояти істинним почуттям неможливо, так само, як і безглуздо вступати у бій із природніми катаклізмами

Кінофільм «Світло між двох океанів» (англ. «The Light Between Oceans», 2016) – американський драматичний фільм, знятий режисером Дереком Сієнфренсом за однойменним романом М. Л. Стедмана. Світова прем’єра стрічки відбулась 1 вересня 2016 року на Венеційському кінофестивалі, а в Україні – 22 вересня 2016 року. Головні ролі у фільмі виконали відомі й надзвичайно талановиті актори: Майкл Фассбендер, Алісія Вікандер, Рейчел Вайс, Карен Пісторіус та інші. До речі, Майкл Фассбендер назавжди залишитися для мене одним із найкращих виконавців ролі Макбета (фільм «Макбет», 2015).

kinopoisk.ru

 Сюжет фільму «Світло між двох океанів» такий: головний герой історії Том Шерборн працює наглядачем маяка і живе разом зі своєю дружиною Ізабель на узбережжі Західної Австралії. Їхня історія кохання надзвичайно романтична та красива.  Загадковий Том і весела та життєрадісна Ізабель одразу ж розуміють, що самою долею їм судилось бути разом. Вони одружуються і мріють мати повноцінну сім’ю. Але Ізабель втрачає двох їхній дітей, – на жаль, жінка не може виносити здорове немовля. Між подружжям виникає психологічна та духовна прірва. Проте невдовзі молоді люди знаходять немовля в рятувальному човні, який прибило до берега, і вирішують забрати дівчинку собі. У човні з дитиною був також і мертвий чоловік, швидше за все, батько малечі. Ізабель пропонує Томові вдати для всіх їхніх друзів та родичів, що маленька Люсі – їхня рідна донька. Коли дівчинка підростає, Том та Ізабель зустрічають жінку на ім’я Ханна, у якої в морі загинув чоловік, та зникла маленька донька.

THE LIGHT BETWEEN OCEANSЗагалом фільм «Світло між двох океанів» – надзвичайно складна психологічна драма, лейтмотивом якої є питання вибору та жертовності. Чи можна на чужому горі побудувати свій замок щастя? Чи правильно ставити кохання вище, аніж обов’язок? Чи можуть бути по-справжньому щасливими бездітні пари? Чи виходить любов до дитини за межі добра та зла?

Відповіді на усі ці запитання можна знайти у цій, без перебільшень, прекрасній кінострічці. Безперечно, вражає не тільки сюжет, але й геніальна гра акторів, якій, немовбито, вкорінились у своїх персонажів і стали із ними одним цілим.

5_04Я думаю, що цей фільм не залишить байдужими навіть найбільших циніків, для яких сентименти – непотрібні пориви душі.

Приємного перегляду, друзі! І задумаймось над цими словами: «Будь-яке завершення – це всього лиш початок чогось іншого… І він знав, що жоден прожитий день і жодна зустріч з новими людьми не проходять для людини безслідно. Шрами – це всього лише інші форми пам’яті» (із книги М. Л. Стедмана «Світло між двох океанів»).

https://www.youtube.com/watch?v=h-HjCiDTCXc

Підготувала Лідія Батіг