Фільм “Життя і мета собаки”: вірність без терміну придатності

src_1486544971jizn-i-cel-sobakiКолись Джош Біллінгс, відомий письменник-гуморист з США другої половини XIX століття, сказав: “Собака – це єдина істота на землі, яка любить тебе більше, ніж себе. Якщо у вас є собака, ви повертаєтесь не до будинку, а додому”.

Кінофільм “Життя і мета собаки” дослівно з оригіналу “Мета собаки” (англ. A Dog’s Purpose, 2017) — американська пригодницька комедія-драма режисера Лассе Галльстрема (до речі, він також є і режисером фільму “Хатіко: Вірний друг”, 2009). Фільм створений на основі однойменного роману В. Брюса Камерона і розповідає про життя і різні реінкарнації собаки. У головних ролях: Денніс Квейд, Пеггі Ліптон, Джон Ортіз.

9671_sc_5887543ee0e22

Вперше показ фільму в світовому прокаті розпочався 26 січня 2017 року, а в Україні у широкому кінопрокаті показ фільму розпочався 23 лютого 2017.

thumb_537286_news_m

Незважаючи на те, що багато кіноекспертів розкритикували цей фільм, назвавши його “солпливим та пафосним”, мелодрама “Життя і мета собаки” – це надзвичайно добра та світла історія для сімейного перегляду. Сюжет фільму розповідає не просто про переселення душі собаки на ім’я Бейлі, але й про дружбу, вірність, пошуки змісту та мети в цьому непростому житті. До речі, Бейлі був і трагічною німецькою вівчаркою, і проникливим золотистим ретривером, і саркастичним коргі, і здоровенним метисом сенбернара в фіналі.

A-Dogs-Purpose-kadr-1

Душа собаки Бейлі подорожує із одного тіла в інше. Увесь цей час чотирилапий янгол-охоронець своїх господарів намагається зрозуміти: яке ж його основне призначення. Що він має зробити, аби його існування не було даремним: бути другом хлопчику, батьки якого на межі розлучення?; рятувати людські життя, працюючи поліцейським собакою?; підтримати дівчину, яка ніяк не може знайти свого справжнього кохання?

CCT-DOG-012-04

У цій історії є все: і сімейна драма, і перше кохання, і печаль самотності – ці аспекти людського життя творці фільму вирішили продемонструвати крізь призму розуміння собаки, в погляді якої – весь біль та всі тривоги її господарів.

A-Dogs-Purpose-kadr-8

Наприкінці своїх довгих життєвих мандрівок собака Бейлі розуміє, що найбільше сумує за одним із своїх господарів, адже вони потрібні один одному, разом – вони класна команда, готова протистояти щоденним викликам.

A-Dogs-Purpose-kadr-4

А ще Бейлі переконується, що зміст життя в тому, щоб просто любити, не вимагаючи нічого натомість; служити своїм господарям і бути їм другом; сприймати життя не як випробування, а як прекрасний досвід.

Я вважаю, що кінострічка “Життя і мета собаки” – це філософська зворушлива історія, яка вчить нас розуміти одну просту істину: те, що ми шукаємо десь далеко, часто знаходиться у нас під самісіньким носом, а ми не цінуємо дару, який отримуємо.

zhyttya-i-meta-sobaky-2

Трейлер фільму:

https://www.youtube.com/watch?v=59vtJAUMMbw

Підготувала Лідія Батіг