Фільми про святих, які вчать любити людей

 Такі фільми зворушують, змушують переосмислити наші пріоритети, прислухатися до свого серця. Вони надихають шукати добро поруч та творити його для інших. Ось декілька фільмів про святих, які заохочують знаходити світло всередині:

  1. «Там мешкають дракони», 2011. Фільм розповідає про Роберта, молодого журналіста, який починає спілкуватися із своїм хворим батьком та з’ясовує, що той з дитинства був близьким другом священика Хосемарії Ескріва. Зворушливий фільм про вірність, дружбу, зраду та війну. Після смерті Хосемарії на ім’я Папи було відправлено безліч листів з усіх п’яти континентів з проханням канонізувати його. Згідно з фільмом, 6 жовтня 2002 року, коли Папа Іван Павл II канонізував Хосемарію, 500 тисяч людей прийшли до площі святого Петра. До речі, окрім інших успішних акторів, у фільмі знімається всесвітньовідома акторка українського походження Ольга Куриленко.

2.«Клара і Франциск», 2007. Це один із найвідоміших фільмів про святих. Франциск – щирий та добрий, Клара – скромна та вірна. Фільм розповідає про те, як їхні долі перетнулися і які перешкоди були на їхньому шляху. Одна із найзворушливіших сцен фільму – коли Франциск іде до вовка. Звір гарчить і готовий накинутися на нього, проте Франциск покладається на Бога і простягає руку до вовка. Після цього звір тулиться до нього, виляючи хвостом, наче домашня собака. Цікаво, що Папа Пій XII оголосив Клару покровителькою телебачення. Напередодні смерті вона була прикута до свого ліжка і не могла відвідати богослужіння, проте вона побачила видіння, месу на стіні своєї кімнати, схоже на сучасний телевізор.

Ще один фільм про святого Франциска «Брат сонце, сестра місяць» (1972). У маренні через поранення Франциск розуміє, що поводився неправильно, і вирішує відмовитися від багатства, щоб знайти себе у вірі.

  1. «Антоніо: Воїн Божий», 2006. Антоній народився в благородній сім’ї, здобув хорошу освіту. На нього чекало успішне майбутнє. Проте, як і святий Франциск, він відрікся від матеріальних благ. Антоній став францисканцем, зустрівся із святим Франциском. Його проповіді збирали все більшу кількість слухачів, а розповіді про дива поширювалися надзвичайно швидко. Канонізовано Антонія наступного ж року після смерті.

4. «Друзі Ісуса. Фома», 2001. Як і інші апостоли, Фома оплакує смерть Ісуса. Єдине, що він може, – організувати гідні похорони, проте тіло Ісуса зникає. Фома вирішує знайти його, проте, як розуміє згодом, «шукав те, чого ніколи не зміг би знайти. Ми мали шукати його серед живих».

5. «Життя за життя», 1991. Фільм про польського святого Максміліяна Кольбе, який, перебуваючи у концтаборі в Аушвітці, добровільно відправився в камеру смертників, в обмін на життя іншого в’язня Франтишека Гаєвнічека, щоб той зміг ще побачити свою дружину та дітей. Завдяки вчинку Максміліяна Кольбе, Франтишек дожив до старості та був почесним гостем у Ватикані під час канонізації святого. Ця історія змушує задуматися, що важливим є для нас і чи вміємо ми це цінувати.

6. «Легенда про княгиню Ольгу», 1984. Усі фільми Юрія Іллєнка виділяються поетичністю та відчуттям присутності режисера – і цей не виняток. Стрічка показує історію княгині Ольги через призму розповідей трьох людей: ченця Арефи, ключниці Малуші та онука Володимира. Іноді версії трьох очевидців навіть є протилежними, адже кожен із них бачив життя Ольги із зовсім різних сторін. У час створення стрічки, радянське керівництво не дозволило робити україномовну версію фільму, адже вважало, що Ольга та Володимир мусили говорити російською. Український дубляж створили вже через 30 років після виходу стрічки.

7. «Петро і Павло», 1981. З цієї стрічки можна дізнатися про апостолів Петра та Павла і те, як життя привело їх до віри, про те, як переслідували учнів Ісуса. Чи впізнали молодого Ентоні Хопкінса в ролі Павла? Цей мінісеріал складається із двох серій. Якщо цього вам недостатньо, то варто переглянути ще одну американську стрічку «Павло, апостол Христа». Це один із найновіших фільмів про святих, який вийшов 2018 року.

Підготувала Тетяна Байбак