Гарнізонний храм запрошує на особливий благодійний концерт барокової музики

Гарнізонний храм святих апп. Петра і Павла запрошує відвідати благодійний концерт на підтримку ЗСУ «Куди не глянеш, Бог на хресті розп’ятий …», що відбудеться 27 вересня 2022 року.

У день Воздвиження Чесного Хреста, одного з дванадцяти найбільших християнських свят, львів’яни мають нагоду почути найкращі зразки барокової музики. 

Організовують захід Михайло Перун, директор Фундації «Андрей», та о. Тарас Михальчука, настоятель Гарнізонного храму.

У програмі вечора прозвучать твори італійських композиторів – «Чакона соль мінор» Томазо Антоніо Віталі та «Стабат Матер» Джованні Баттіста Перголезі.

Про дібрані твори розповідає співорганізатор вечора Михайло Перун: «“Чакона соль мінор” Томазо Антоніо Віталі присвячується усім дітям, у яких ця несправедлива та, без перебільшення, варварська війна, забрала чи зруйнувала дім, яких розлучила з батьками чи навіть, на превеликий жаль, забрала життя. Музика цього твору як втілює невимовний сум та жаль цих подій, так і передає у своєму звучаннні дитячу радість, безтурботність та щирість».

«Стабат Матер», у свою чергу, апелює до постатей усіх матерів, ще співстраждають з дітьми, які власним життям виборюють свободу Батьківщини. Пан Михайло зазначає: «Образ Матері, яка страждає, бачачи муки і смерть свого Сина, розп’ятого на хресті, є дуже символічним та багатогранним і сьогодні. В Україні, яка бореться з московською ордою, образ української матері, що виховала гідного сина, патріота, героя, який боронить рідну землю та віддає за неї життя, є символом сили духу, нескореності та віри в перемогу життя над смертю, світлом над темрявою. Благодатна дія музики Перголезі виходить за рамки традиційного релігійного контексту, завдяки невимовним мелодіям небесної краси, дозволяє відкрити слухачам своє серце та поринути у тиху та безсловесну розмову з Богом».

Виконавці:

  • Камерний оркестр Заслуженої академічної капели України «Трембіта». Концертмейстр – Марта Бура. 
  • Олена Свищ – Кобільник , солістка муніципального камерного хору «Київ», сопрано
  • Роман Меліш – соліст ансамблю класичної музики ім. Бориса Лятошинського при Національному будинку органної та камерної музики України, контратенор. 
  • Ольга Шадріна – Личак – завідувачка кафедри старовинної музики Національної музичної академії України м. Київ, basso continue.
  • Роман Ієвський – лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів, флейта. 

Автор ідеї та диригент – Роман Мачишин, художній керівник та головний диригент студентського хору «Gaudeamus» Національного університету «Львівська політехніка», артист капели «Трембіта». 

Ведуча вечора – Марія Христинич

Початок о 19:00