Глава УГКЦ порадив, як простити самому собі

Деколи нам легше ближнього пробачити, ніж пробачити себе самого, бо ми завжди хочемо бути кращими, ніж ми є насправді. Часами ми самі себе розчаровуємо. І це до певної міри є добре, що ми не миримося зі своїми гріхами, немочами і є вимогливими самі до себе. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав відповідаючи на питання молоді про те, як себе пробачити.

Як себе пробачити? «Це є справді непросте завдання духовного зцілення, яке ми відчуваємо як необхідний крок в духовному житті кожного віруючого християнина», – сказав Глава УГКЦ.

Він відзначив, що деколи ми можемо до себе строгіше ставитися, ніж, інколи, наші ближні. «Такого типу вимогливість, чування над тим, чим і як ми живемо є лише першим кроком звільнення від зла. Наступний крок – це є так дивитися на себе самого, як на мене дивиться Господь Бог. Так ставитися до себе, як ставиться до мене мій Бог і Спаситель. Тоді ми скажемо ще глибше – так простити собі самому, як мене прощає мій Бог», – зазначив він.

За його словами, таке самопрощення, оздоровлення, звільнення від особистого гріха нерозривно пов’язане з нашою молитвою, з нашим стосунком з Господом Богом.

«Бо це Він дає нам силу не тільки не чинити зло, а й простити себе самого. Якщо я справді куштуватиму Божу любов, смакуватиму радість прощення, тоді я сам себе зможу простити», – переконує Блаженніший Святослав.

Глава Церкви закликав довірити навіть нашу власну самооцінку Богові. «Просіть Його, – сказав він, – щоб Господь поміг вам побачити себе у всій своїй красі і повноті. Бо інколи Бог бачить нас набагато ширше, ніж ми самі дивимося на себе. Ми деколи є звужені у нашому погляді лише на наших невдачах і гріхах. Але ми забуваємо про те, що історія нашої особистості набагато ширша, ніж історія власної невдачі».

«Нехай Господь Бог, – попросив Предстоятель УГКЦ, – поможе вам відкрити усю повноту правди про себе самих себе, щоб ви побачили, що у Божих очах ви вартуєте набагато більше ніж у власних».

13 вересня Блаженніший Святослав провів онлайн-зустріч із молоддю під час фестивалю «Вітер На-Дії». Спілкування складалося з двох частин: слова Глави УГКЦ та відповідей на питання молоді. Не на всі запитання він встиг відповісти під час ефіру. Тому тепер публікуються окремо записані відповіді на ці запитання.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело: Новини УГКЦ