Глава УГКЦ у Львові зустрівся з родинами полонених і зниклих безвісти

30 січня 2023 року в Патріаршому домі у Львові відбулася зустріч Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ, з родинами військовополонених і зниклих безвісти. Участь у заході взяли близько сімдесяти представників родин полонених переважно із Галичини, а також мама військового з окупованого Бердянська. Про це пише Департамент інформації УГКЦ.

Під час зустрічі Предстоятель УГКЦ звернувся до родин захисників зі словом підтримки та розповів про можливості й зусилля, які Церква докладає для звільнення захисників України з російського полону ще від 2014 року дотепер.

На початку зустрічі організатори, серед яких – координаторки Центру Уповноваженого зі зниклих безвісти на Київщині Анастасія Голішевська та на Львівщині Марія Петришин, подякували Блаженнішому Святославові за те, що він із відкритим серцем приймає родини полонених захисників у своїй резиденції, а також наголосили, що від 2014 року вони постійно відчувають підтримку Глави й духовенства УГКЦ.

«Ми всі мріємо про перемогу, а я ще мрію про те, аби після цієї перемоги ми були разом, цілими родинами. Ця ніша, яку нам дав Бог, дуже складна. На сьогодні кількість заручників і безвісти зниклих зростає. Дякуємо, що Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій та Блаженніший Святослав звертаються до світової спільноти з проханням про підтримку в цьому питанні, а також постійно його піднімають на міжнародному рівні», — сказала Анастасія Голішевська.

Глава УГКЦ подякував родинам за зустріч. «Мені дуже приємно вас усіх бачити, подивитися у ваші заплакані очі, навіть разом із вами поплакати, розділити ваш біль. Я хочу сьогодні вас обійняти і висловити пошану до вашого страждання, до терпіння, яке ви переживаєте», — зазначив Блаженніший Святослав.

Для полонених, наголосив він, найважливіше знати, що їхні рідні не зламалися, а боряться за них і продовжують жити, бо ворог щодня намагається їх зламати, переконати, що вони нікому не потрібні й забуті. Предстоятель УГКЦ наголосив, що Церква не залишає полонених: «Найперше, коли отримуємо списки полонених чи зниклих безвісти, ми за них молимося. Ми приймаємо їх як списки тих, за кого подають на Службу Божу. Далі я передаю їх у руки Папі Франциску, просячи Бога, щоб також взяв їх у свої руки. Минулого тижня передав особисто Папі список з 41 іменем медиків. Більшість із них були в Маріуполі, в Азовсталі».

Також Блаженніший Святослав нагадав про двох священників УГКЦ, які перебувають у полоні вже четвертий місяць; про них відсутня інформація, окрім повідомлень про тортури.

«Особисто вам обіцяю, що все, що ми можемо по-людськи зробити, ми зробимо, аби знайти ваших рідних і близьких. Решту віддаймо в руки Божі! Молімося, працюймо, стукаймо, ніколи не опускаймо рук! Я би так хотів із вами зустрітися в один день разом із вашими синами та чоловіками і подякувати Богові за їхнє повернення. Важливо крок за кроком кувати нашу спільну перемогу, незважаючи на біль та розпач», — наголосив Глава УГКЦ.

Родини полонених мали можливість розповісти про своїх рідних та передати Главі Церкви списки й інформацію про них. Закінчилася зустріч благословенням, яке Блаженніший Святослав уділив усім присутнім, та спільною молитвою за Україну.