Говорити про полеглих Воїнів у теперішньому часі: в Гарнізонному храмі вшанували пам’ять жертв Оленівки

Внаслідок теракту в Оленівці, що відбувся в ніч на 29 липня 2022 року, близько 53 захисників «Азовсталі» загинуло, а понад 130 осіб було поранено.

До родин загиблих Захисників України звернувся Голова Центру Військового Капеланства Львівської Архиєпархії УГКЦ, настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла отець Тарас Михальчук:

«Дорогі родини полеглих Захисників України! Дорогі їхні друзі! Дорогі у Христі брати і сестри! Дорогі матері, сьогодні хочу подякувати вам за виховання справжніх Героїв. Я думаю, що біль матері може відчути тільки матір. Хочу сказати про те, що любов має велику силу. Тільки Любов допомагає нам переживати це велике горе, адже вона є сильнішою від смерті. Любов ніколи не переминає, навіть тоді, коли ми знаходимося на земному шляху, а хтось – у вічності. Ми любимо одне одного. Дуже важливо, щоб про полеглих Воїнів ми завжди говорили в теперішньому часі, адже ми їх любимо і надалі.

Одного разу тут, у храмі, ми прощалися з двома воїнами – два тіла, дві домовини. Дві родини, які стояли і дивилися одна на одну, двоє матерів, які плакали і молилися. І під час похорону одна мама виходить на зустріч іншій. Вони зустрілися між двома домовинами. А далі ці двоє матерів дуже сильно обняли одна одну. Насправді, стало зрозуміло, що через любов до своїх дітей ці матері стали, як рідні сестри. Тому сьогодні найважливіше – бути поруч одні з одними назавжди. Адже ви найкраще зможете зрозуміти одне одного. А ваші діти – Герої України – сьогодні у небі перед Божим обличчям. Вони і надалі роблять усе можливе, щоб ми якнайшвидше вигнати окупантів з нашої рідної землі. Дякуємо вам, дорогі матері, і низько кланяємося. У нашому Гарнізонному храмі є велика ікона, на якій наш Спаситель розіп’ятий на хресті, а під хрестом стоїть Його Матір. Багато хто вважав, що смерть – це останнє слово у житті людини, однак за три дні Христос Воскрес. Саме через Воскресіння нашого Господа ми можемо бути разом з тими, хто у вічності».