Греко-католики Чернівців спростували інформацію про зміну дати святкування Різдва

В інтернет-мережі поширюється повідомлення про те, що нібито парафія церкви Різдва Пресвятої Богородиці та Святого Антонія Чернівецької єпархії УГКЦ зі спільної ініціативи парафіян та настоятеля отця Василя Гасинця цього року вперше святкуватиме Різдво Христове за новим стилем – 25 грудня. Цю інформацію спростував і пояснив настоятель Буковинської парафії отець Василь Гасенець.

У коментарі Департаменту інформації УГКЦ священник пояснив, що у парафії не йдеться про зміну дати святкування Різдва. «Оскільки велика родина у трьох поколіннях парафіян виїжджає за кордон і 7 січня не матиме можливості взяти участь у Різдвяному богослужінні, вони попросили 25 грудня відслужити для них Святу Літургію з літургічними різдвяними текстами. З цим я звернувся до нашого владики Йосафата Мощича, який, задля добра вірних, поблагословив це одноразово завтра зробити», – сказав отець Василь.

При цьому о. Василь пояснив, що і він, і його парафіяни розуміють, що рішення про зміну дати святкування Різдва не можна ухвалювати на рівні окремих парафій, а це має зробити уся спільнота Української Греко-Католицької Церкви.

Як нещодавно зазначив в ефірі програми «Відкрита Церква» «Живого телебачення» Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, рух за святкування Різдва за новим стилем – 25 грудня – повинен початися знизу, від мирян. Якщо ініціатива календарної реформи виходитиме від церковної ієрархії, то це не матиме відповідного ефекту.

Проте, Предстоятель наголосив, що в Україні УГКЦ на новий календар хотіла б перейти разом і з Православними Церквами. «Ми з нашого боку хочемо це робити разом з нашими братами православними. Україна має свій особливий контекст, зокрема, екуменічний, традиційний, є певні історичні моменти, які все таки десь там підсвідомо сидять у наших серцях і це потребує не одноосібного, а всенародного міжцерковного, екуменічного обговорення і руху», – підкреслив Отець і Глава УГКЦ.

Саме тому Блаженніший Святослав закликає не до переходу окремих парафій на новий календар, а до осмислення цієї потреби і конструктивних дискусій, щоб в цьому процесі максимально зберегти внутрішню єдність. І остаточно до цілковитого переходу на Григоріанський календар з усіма рухомими святами, а не лише Різдвом. 

Джерело: Департамент інформації УГКЦ