Гурт «ДахаБраха» розповів про знищений російською агресією український храм

Учасники квартету української народної музики «ДахаБраха» — Марко Галаневич, Ніна Гаренецька, Ірина Коваленко та Олена Цибульська — розповіли про знищену російськими окупантами Вознесенську церкву в селі Лукашівка Чернігівської області. Мета – донести до всього світу інформацію про злочини російської армії.

Міжнародна кампанія «Postcards from Ukraine», започаткована Українським інститутом, розповідає про унікальні пам’ятки історії та культури України, які постраждали або були зруйновані під час повномасштабної війни проти нашої держави.

Вознесенська церква в селі Лукашівка Чернігівської області була побудована як дерев’яна в 1781 році і розібрана на початку 20 століття. У 1913 році її замінили кам’яним храмом — хрестоподібною спорудою з двоярусною дзвіницею, виконаною в єпархіальному архітектурному стилі, поширеному в тогочасній Російській імперії. Після захоплення влади в Україні більшовики припинили функціонування церкви та використовували її як склад до 1988 року. Подібна доля спіткала багато храмів, які, на жаль, потрапили під радянський контроль.

У 2022 році, коли російські війська увійшли в Лукашівку, біля храму та всередині нього до кінця березня перебувало пів тисячі російських військових із десятками одиниць техніки. В результаті запеклих боїв церква була зруйнована з фасадами, куполами з хрестами, понівеченими інтер’єрами. Коли Збройні сили України витіснили російські війська з Чернігівської області, рятувальники знайшли на території храму тіла людей.

Також читайте:

Росіяни завдали руйнувань 270 релігійним спорудам в Україні