Росіяни завдали руйнувань 270 релігійним спорудам в Україні

З 24 лютого до 20 вересня 2022 року щонайменше 270 релігійних споруд у 14 областях України були вщент зруйновані або зазнали руйнувань різного ступеня внаслідок збройного нападу Росії.  Постраждали церкви, мечеті, синагоги, зали царства, освітні та адміністративні будівлі релігійних спільнот України.

Про це повідомляє Державна служба України з етнополітики та свободи совісті.

В Держслужбі звертають увагу, що помітне збільшення числа пошкоджених споруд з моменту публікації попереднього релізу пояснюється тим, що вони отримали детальну інформацію щодо зруйнованих та пошкоджених споруд від Релігійного центру «Свідків Єгови» в Україні. Тому в Держслужбі просять релігійні спільноти надсилати їм інформацію про зруйновані чи пошкоджені внаслідок російської військової агресії споруди.

Отже, за сім місяців агресії рашистів маємо такі офіційні, але швидше за все ще неповні, цифри:

  • П’ять зі 270 ушкоджених внаслідок атаки РФ споруд – мусульманські, п’ять – юдейські, решта 260 – християнські.
  • 30 споруд належать протестантським спільнотам, 21 — Православній Церкві України (ПЦУ), чотири — Римо-Католицькій Церкві (РКЦ), три — Українській Греко-Католицькій Церкві (УГКЦ). 66 споруд належать спільнотам «Свідків Єгови».
  • 52% (136 об’єктів) зі 260 ушкоджених християнських споруд, що були повністю або частково зруйновані внаслідок нападу Росії, належать Українській Православній Церкві (УПЦ МП).
  • Найбільша кількість зруйнованих релігійних споруд у Донецькій (67) та Луганській (58) областях. Після них йдуть Київська (43) та Харківська (35) області.

Запрошуємо ознайомитися з даними інтерактивної мапи за підсумками моніторингу, що здійснює Державна служба України з етнополітики та свободи совісті у співпраці з Майстернею Академічного Релігієзнавства.

Запрошуємо також переглянути повний перелік споруд релігійних спільнот України, що зазнали руйнувань внаслідок повномасштабного вторгнення РФ.

Інформацію, зокрема світлини, про ушкодження культових споруд та інші наслідки російського вторгнення до України для релігійних спільнот у Держслужбі просять надсилати на religion@dess.gov.ua. Контактний номер: +380 97 705 38 57.

Також у  Держслужбі заохочують реєструвати свідчення на ресурсі Міністерства культури та інформаційної політики України для документування воєнних злочинів проти людяності та об’єктів культурної спадщини, скоєних російською армією. Переглянути зафіксовані воєнні злочини на цьому ресурсі можна ТУТ.