Хор Львівського ставропігійного братства “Ставрос” – переможець міжнародного фестивалю колядок

1У місцевості Тісна (Польща) 25 січня 2015 р. відбувся IV міжнародний фестиваль колядок та вертепів “Gloria in excelsis Deo”, участь у якому взяли колективи із Польщі, Словаччини та України.

Від України колядував хор “Ставрос” Львівського ставропігійного братства св. ап. Андрія Первозваного. Загалом звучали піснеспіви українською мовою, а деякі, добре знані на Галичині, польською. Від українців Польщі колядував відомий колектив ОУП “Відимо” із м. Сянока під керівництвом Маріанни Ярої.

Переможцем фестивалю “Gloria in excelsis Deo” оголошено гостей із Львова.

У вітальному слові о. Януш Маршалек, настоятель місцевого костелу св. Станіслава, подякував “Ставросу” за участь у фестивалі та висловив захоплення чудовою українською колядою.

Місцевість Тісна сьогодні відома як курортна.  У 1951 році передана як усі місцевості Бескид (частина Дрогобицької області) Польщі у рамках обміну території. Усі місцеві мешканці були примусово депортовані у степи України. Натомість порожні оселі заселили люди із цілої Польщі. У селі існувала церква, яка на даний час розібрана, на її місці стоїть пам’ятний хрест. Проте, місцеві мешканці шанують українське і сприяють поверненню української коляди у бойківську частину Карпат.

За матеріалами: stavropigia.lviv.ua