Храм Великомученика Георгія Побідоносця (УПЦ): один із духовних центрів Львова

lv_sob1Адреса: м. Львів, вул. Короленко, 3. Тел.: (032) 276-54-20. Факс: (032) 294-91-36.

Настоятель – єпископ Львівський і Галицький Філарет

Сучасна історія

8 жовтня 1895 року затверджено проект нового храму, виготовлений віденським архітектором Ґуставом Захсом. Він же виконав проект плебанії і огорожі. Початково будинок плебанії планувався на осі входу, але згодом проект змінено і будинок переміщено на схід від церкви. Того ж року в конкурсі на проведення будівельних робіт перемогла фірма Вінцента Равського. 1 листопада 1897 року закладено наріжний камінь. 27 жовтня 1901 року храм освячено на честь Святого Георгія.

З 1992 року церква має статус кафедрального собору Львівської єпархії Української православної церкви Московського патріархату. Настоятелем храму з 1978 – 2007 роки був протопресвітер Василій Осташевський (помер 15 травня 2007 року). Зараз настоятель — протоієрей Роман Коломийчук. У храмі знаходиться копія Святої Тихфінської ікони, написаної за переданням самим євангелістом Лукою. 1997 року рішенням Священного Синоду ікону було визнано чудотворною. Окрім того, тут знаходяться частки мощей святої великомучениці Варвари, святого мученика Парфенія.

У храмі знаходяться частка мощей Святої Великомучениці Варвари (IV ст.), частка мощей Святого мученика Парфенія (ІІІ ст.)

Архітектура храму

Церква знаходиться у Личаківському районі Львова, на непарній стороні вулиці Короленка. Ділянка, на якій розміщено комплекс, похила і спадає до півдня. Від вулиці відділена металевою огорожею на мурованому цоколі. Збудований із цегли та білого полянського та тернопільського каменю. Кам’яними блоками викладено наріжжя та віконні пройми. На фасаді цегла червона облицювальна, спеціального випалу. Ризаліти усіх чотирьох сторін двоярусні, увінчані трикутними фронтонами.