“Хтось провокує конфлікт з Церквою”: єрм. Юстин (Бойко) про спробу захопити Митрополичі Сади

Про ситуацію довкола Митрополичих Садів детально розповів Синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ єрм. Юстин (Бойко) та закликав усі можливі ЗМІ звернути увагу на намагання рейдерами захопити ботанічну перлину Львова.

Є сади верхні і є сади нижні. Верхні сади були, свого часу, завжди загосподарьовані Церквою і вони знаходяться в управлінні УГКЦ. У цих садах проводилося дуже багато заходів, наразі відбуваються там заходи культутрно-духовні. І управляє цим БО “Фундація Духовного Відродження”. Ці сади силами меценатів приведені до порядку.

Але тут є ще нижні сади. Вони постійно перебували у якійсь комунальній власності, хоча вони є складовою цього садового ансамблю, визнаного ЮНЕСКО. У радянські часи на території садів знаходилися спеціальні системи,які глушили радіосигнали, особливо радіо “Ватикан”, різні церковні сигнали, які передавали Слово Боже у СРСР. Віддавна Церква домагається, щоб їй повернули цей комплекс, адже до кінця повернений не весь комплекс,в тому числі і Митрополичі сади. 

Однак, нещодавно міська рада прийняла рішення, щоби передати нижні сади  в управління Церкви. Хоча антени демонтовані, частиною територія, виявляється володіє Концерн радіо. І вони неодноразово казали, що мають право на це претендувати.

Сьогодні стався дуже злочинний вчинок. Тому що,сьогодні нагнали військову техніку сюди, військових, щоби здійснити заїзд на територію Церкви і дістатися до нижніх садів. Вони кажуть, що відбуваються якісь навчання, потрібно розмістити техніку. А, як Ви розумієте, за однією технікою – піде інша. Звісно, наші єрархи не будуть іти на якусь боротьбу. Наша єдина боротьба – це Слово, уповання на Бога і підтримка людей. Наш прессекретаріат Львівської Архиєпархії поширив офіційну інформацію про те, що відбувалося на території нижніх садів. Дуже прикро, що це все відбувається у 20-ліття приїзду Папи. Не виключено, що завтра тут знову будуть військові машини, щоби захопити оці нижні сади, які планується також облагородити для громади та Церкви. 

Звертаюся з проханням від імені працівників Курії, єрархів, всіх ЗМІ звернути увагу на ситуацію, яка, на наше здивування, починає розвиватися. Не виключаємо, що хтось провокує якийсь конфлікт, якого 100% нам тепер у час війни непотрібно.  Закликаю владу, депутатів різних рівнів звернути увагу на те, що відбувається.

Нагадаю, що у Церкви було ліквідовано все майно радянською владою. Закликаю проголосувати у Верховній Раді справу реабілітації Української Греко-Католицької Церкви. Уявіть собі, Церква досі офіційно не реабілітована. На 30-тому році Незалежності ми досі напівлегальна структура…