Імам Мурат: Продаж Іраном безпілотників Росії не має нічого спільного з Ісламом

Імам Ісламського культурного центру у Львові Мурат Сулейманов відзначає у коментарі сайту «Духовна велич Львова», що більшість населення Ірану сповідує шиїзм, який має 5-7% прихильників в ісламському світі. Однак, на його думку, продаж Росії іранських безпілотників не має нічого спільного з релігією, це виключно політика та гроші.

«Іран вже не одне десятиліття ворогує з Америкою і перебуває під жорсткими міжнародними санкціями. Тому певною мірою їхні руки розв’язані, бо їх важко чимось налякати. Підтримувати військові дії за кордоном для Ірану не щось нове, вони робили це і раніше, наприклад, в Ємені чи в Сирії», – говорить імам Мурат.

Він наголошує на тому, що далеко не всі іранці чи шиїти погоджуються з діями іранської влади. Попри це, гору беруть не принципи людяності чи релігії, але меркантильні інтереси.

«У стосунках між країнами сьогодні багато лицемірства, нерідко політики одне заявляють публічно, але діють лише так, як їм вигідно. Це проблема не тільки Ірану. Що стосується релігії, то шиїзм має багато гілок, і шиїти також є різні. Але продаж Росії безпілотників – це виключно політика і матеріальна вигода, яка не має нічого спільного з Ісламом».

Підготував Андрій Толстой