Іменем Андрея Шептицького хочуть назвати Музей народної архітектури та побуту у Львові

IMG_2932Музей народної архітектури та побуту у Львові хочуть назвати іменем митрополита Андрея Шептицького.

«Трудовий колектив Музею звернувся з проханням ініціювати у встановленому порядку та згідно з чинним законодавством процес присвоєння Музеєві народної архітектури та побуту у Львові імені митрополита Андрея Шептицького. З приводу цього він звернувся до церковної ієрархії та монастирського проводу студитів щодо підтвердження канонічного статусу Лаври та надання їй рангу відпустового місця та до управління культури Львівської міської ради щодо юридичного оформлення довготривалої угоди про співпрацю та використання об’єктів сакральної спадщини між Свято-Іванівською Лаврою та Музеєм народної архітектури та побуту у Львові», – йдеться у повідомленні прес-служби музею.

Окрім цього, учасники наукової конференції «Музей народної архітектури та побуту у Львові – спадщина митрополита Андрея Шептицького» вирішили вважати 7 липня 1931 року (дату освячення церкви Премудрості Божої, перенесеної із с. Кривки за сприяння митрополита Андрея) днем заснування Музею під відкритим небом, офіційно відкритого у 1971 році як Музей народної архітектури та побуту у Львові.

Нагадаємо, що напередодні студити заявляли, що проситимуть у міської влади назвати скансен Музеєм української народної архітектури і побуту імені митрополита Андрея Шептицького, бо це відновить історичну справедливість.

Джерело: zik.ua