Інститут Екуменічних Студій УКУ збирає науковців та активістів для обміну досвідом у сфері миробудування

4-5 серпня 2021 р. о 17.00 год. відбудеться дводенний онлайн-семінар «Екуменізм та миробудування: міжнародний досвід для України». Семінар стане першим сегментом проекту онлайн-вебінарів, ціллю якого є зібрати коло науковців та активістів для обміну досвідом у сфері миробудування. Проект реалізується Інститутом екуменічних студій УКУ, у співпраці з Харківським офісом Фонду Конрада Аденауера в Україні та міжнародними науковими партнерами. В межах дводенного семінару, експерти представлять ситуацію в Україні, а також міжнародний досвід у миробудуванні. Учасники зустрічі матимуть можливість дискутувати та обмінюватись думками щодо перспективи участі церков та релігійних організацій у розбудові справедливого миру в Україні та за кордоном.

«Дуже часто релігія недостатньо присутня у побудові миру. Роль релігії у сприянні миру, справедливості та свободи не завжди повністю використовується, розуміється або оцінюється. Хоча не існує універсального підходу, релігійні миротворці в Україні стикаються з проблемами та можливостями, схожими до тих, з якими стикаються їхні колеги в інших конфліктних ситуаціях. Тому є чому повчитися одні в одних», – д-р Жерар Паверс, директор Католицького центру з миробудування, фахівець в галузі миробудування на прикладі Європи, Латинської Америки та на Філіпінах, професор Університету Нотр-Дам, США.

«Примирення є відносно новою практикою, яка виникла у повоєнній Європі, але його коріння старе і тягнеться до Нового Завіту. Не є випадком, що творці німецько-французького примирення Конрад Аденауер і Шарль де Голь були практикуючими християнами. Так само німецько-польське примирення почалося з діялогу католицьких єпископів з обох сторін. І польсько-українське примирення на початку 2000-х щодо поховань полеглих у польсько-українській війні за Львів відбулося під егідою Греко-католицької та Римо-католицької  Церков. Йдеться тут не просто про присутність Церков та церковної ієрархії, а про сам християнський дух примирення», – зазначив д-р Ярослав Грицак, український науковець, історик і публіцист, доктор історичних наук, професор Українського Католицького Університету.

З 2014 року українське суспільство стикнулося з реаліями гібридної війни з Росією та проросійськими сепаратистами, яка позначена тисячами загиблих та поранених осіб, принаймні 1,5 мільйоном внутрішньо-переміщених осіб, зруйнованою інфраструктурою та соціально-політичним загостренням. Ця ситуація — абсолютно нова для сучасної України — вимагає прийняття певних рішень, шляхом діалогу та академічних досліджень, що дасть змогу досягти справедливого миру, громадянського порозуміння та утворити основу для майбутньої реінтеграції людей з тимчасово окупованих територій. Через безпрецедентну природу цієї ситуації та недостатній рівень обізнаності у сфері миробудування в Україні, важливо досліджувати відповідний міжнародний досвід у вирішенні конфлікту.

Проект «Екуменізм та миробудування: міжнародний досвід для України» є одним з двох проектів, присвячених вивченню іноземного досвіду миробудування, з точки зору міжконфесійного і міжрелігійного діалогу, які Інститут екуменічних студій запускає в 2021 році. Другий проект, реалізація якого почнеться в листопаді 2021—це серія офлайн-конференцій, присвячених миробудуванню в Центрально-Східній Європі, які ІЕС організовує разом з Екуменічною комісією УГКЦ.

Програма:

4 серпня 

17:00-17:20 Виступ д-ра Ярослава Грицака, українського науковця, історика і публіциста, доктора історичних наук, професора Українського Католицького Університету

17:20-18:00  Запитання-відповіді, дискусія

 

5 серпня 

17:00-17:20 Виступ д-р Жерара Паверса, директора Католицького центру з миробудування, фахівця в галузі миробудування на прикладі Європи, Латинської Америки та на Філіпінах, професора Університету Нотр-Дам, США.

17:20-18:00 Запитання-відповіді, дискусія

Деталі: http://www.ecumenicalstudies.org.ua

Контактна особа: Ірина Кітура, irakit@ucu.edu.ua

Реєстрація