Йоаким і Анна – взірець подружжя: День молитви за сім’ю

22 вересня, у день по Різдві Пресвятої Богородиці, вшановують пам’ять святих і праведних богоотців Йоакима і Анни – подружжя, що через шлях покори і довіри до Бога удостоїлося стати батьками Діви Марії.
 
Йоаким і Анна – це взірець подружньої любові і терпеливості. Святе Письмо згадує їхнє довге чеснотливе життя, проте неплідність, що у суспільстві того часу вважалася знаком великого гріха, ставила їх поза межі спільноти і була причиною публічного осуду. Тільки на схилі віку їхні прохання й очікування нарешті здійснилися – праведна пара стала батьками Марії, що була обрана Матір’ю Спасителя.
 
Йоаким і Анна в «Житіях Святих» Димитрія Туптала
У своїх Житіях Святих святитель Димитрій Туптало так описує святе подружжя: «Хоча й багатьох можна було знайти тоді праведно живучих і які Богові догоджали, але та пара всіх своїми чеснотами перевищила, і Бог вибрав їх як найдостойніших, щоб народили Матір Божу, — такий-бо дар їм не дарувався б, коли б не перевищувала в них правда і святиня більше як в інших, але оскільки сам Господь мав увійти в плоть від пресвятої і пречесної матері, належало так бути, щоб і Мати Господня від святих і чистих батьків витворилася, оскільки царі порфири свої не від простої тканини, а від золотканного її складу мають собі».
 
Церква згадує пам’ять святих Йоакима і Анни кожної Божественної Літургії на проскомидії, а також під час усіх найважливіших Богослужень у році. Їхнє життя для вірних є постійним свідченням Божого милосердя та Його присутності навіть серед найбезнадійніших обставин. Вони також є свідченням сім’ї, що разом переживає і долає труднощі, довіряючи Богові своє життя.
 
Вшановуючи приклад святого подружжя праведних Йоакима і Анни, Священний Синод Православної Церкви України саме у день їхньої пам’яті, 22 вересня, встановив у Православній Церкві України День молитви за сім’ю.
 
Синодальне управління у справах сім’ї Православної Церкви України пропонує текст молебню за сім’ю, який звершують у цей день і запрошує до молитви: https://www.pomisna.info/…/09/molebnyj-spiv-za-simyu-3.pdf