Какао з чемпіонами: вихованці “Центру опіки сиріт”, які здобули Кубок Світу з футболу побували у Ратуші

 Сьогодні учасники Львівської команди “КОПА”, яка діє за сприяння “Центру Опіки Сиріт” ЛА УГКЦ частувалися какао і тістечками на балконі Львівської Ратуші. Юні футболісти поспілкувалися із міським головою Львова Андрієм Садовим, отримали символічні подарунки і накреслили спільний план дій на майбутнє.

DSC_0613

 

До команди “КОПА” входять діти-сироти, позбавлені батьківського піклування. Наприкінці липня вони стали переможцями VI Світового кубку з міні-футболу Hope for Mundial. У змаганні, яке відбулося у Польщі, брали участь представники 26 країн, відбулося 8 матчів.  Десятикласник Максим Мудрий із хвилюванням згадує ті липневі дні:

“Коли прозвучав Гімн України на полі змагання,то це додало нам енергію. Ми відчували також підтримку людей з інших країн, волонтерів “Центру Опіки Сиріт”. Нам допомогла віра у Бога, бо без цього – ніяк”.

DSC_0637

  До майбутньої перемоги готувалися упродовж року. Перший стадіон був у Львівській Духовній семінарії Святого Духа. Розповідає керівник “Центру Опіки Сиріт” отець Роман Прокопець:

22Ми помітили, що футбол може бути дуже корисним для виховного процесу. Знайшли тренера, який забезпечив регулярну підготовку. Гасло капеланства: “Бути завжди поруч”. І це дає можливість справді бачити і відчувати потреби тих дітей і вчасно реагувати на них. Зокрема розкривати таланти дітей, їхні можливості. Це не тільки футбол, але також кулінарія, мистецтво. Ми кожного дня є серед тих дітей  і спільна молитва та духовна бесіда повсякчас присутні у їхньому житті. Влітку ми також навідуємо їх у місцях відпочинку”

   Міський голова Львова Андрій Садовий підкреслив, що юнакам потрібно розвиватися не лише спортивно, але й інтелектуально:

“Це дуже добре, коли м’язи натреновані. Але книжка – це єдина річ, яка може тренувати мозок. У нас кожен рік відбувається Форум видавців. Маю для Вас пропозицію, що кожен зможе обрати для себе на 500 гривень ту книжку,яку він захоче. Зможете потім ділитися літературою одне з одним. По спортивній частині треба буде продумати варіант “А”, варіант “Б”, щоб хлопці мали де тренуватися. І за потреби допомогти з інвентарем.

23

          Редакція “Духовної величі Львова” бажає учасникам команди “КОПА” нових перемог і натхнення.