Капелан о. Андрій Дуда: “Виставка “Фронтові друзі” — це частина моєї проповіді”

Сьогодні, 4 грудня 2019 року, у стінах Франкового вишу відкрили фотовиставку “Фронтові друзі” військового капелана, священика княжого храму св. Миколая ПЦУ у Львові о. Андрія Дуди. На світлинах – українські воїни сьогодення, які тримають у руках своїх “домашніх улюбленців”: собак та котів і посміхаючись, дивляться у кадр. Фотовиставка викликає дуже позитивні емоції, зворушує струни душі. Однак емоція – це не головне, що хотів донести автор проекту:

“Ця виставка – це частина моєї проповіді.   Подивіться у ці очі військових. Там є справжня свобода. Ця свобода, яка допомагає іншим, живе для іншого, яка просто створена для того, щоб віддавати.  У тому і є найбільше щастя. Підійдіть до кожної з цих світлин, зупиніться і порозмовляйте з кожним героєм фото, не зупиняйтеся тільки на емоціях, а зрозумійте, що я хотів показати через такі прості речі, показати, що військові – це є справжні люди Гідності, честі, моральності, і з такими людьми ти щасливий, коли можеш бути поруч”, – наголосив о. Андрій Дуда.

До присутніх також звернувся ректор Львівського Національного університету імені Івана Франка Володимир Мельник:

“Ці фотокартини фіксують бачення митця о. Андрія, я би сказав, такої ідеї “війна з людським обличчям”.  І сьогодні ми маємо велику приємність зустрітися на цих 24-ьох світлинах з нашими воїнами і направду ці світлини не можуть не хвилювати, бо там показана не стільки мужність людини у військовому українському строї, а показана щира людська усмішка воїна-українця, який зберігає не тільки Україну, але своїм ставленням до такої беззахисної тваринки: собачки, чи котика, показує дійсно, що він змушений воювати, щоби захистити Україну як таку  і безпомічну тваринку”, – наголосив ректор.

Український воїн дивиться на світ очима миру, – розповів директор Наукової бібліотеки Львівського університету Василь Кметь:

“І сьогодні ми долаємо ворога не лише зброєю, але захищаємо, формуємо наш простір інтелектом, духовністю. Бо воїн творить мир. Тому особлива подяка і отцеві Андрієві, іі нашим воїнам-захисникам, і всім, хто ініціює реалізацію таких проектів”. 

Додамо, що до відкриття виставки долучилися також численні студенти і військові.