О. Павло Дроздяк: «Тайна Покаяння – перший подарунок Христа після Воскресіння»

В екуменічній каплиці, у Львівській міській раді, відбулася третя постова духовна зустріч. Нагадаємо, що такі духовні зустрічі-реколекції є міжконфесійними, а також відбуваються у межах загальноміського проекту «Духовна велич Львова». Впродовж третьої зустрічі говорили про важливість Таїнства Сповіді протягом Великого посту. Запрошений гість – капелан Львівської міської ради, сотрудник Архикатедрального Собору св. Юра УГКЦ о. Павло Дроздяк.

У своєму вступному слові отець Павло зосередив увагу на умовах доброї сповіді: іспиті совісті, жалю за свої гріхи, постанові поправитись, висловивши помилки свого життя, і покуті. Зокрема, священик зосередив увагу на виконанні десяти заповідей, а також розумінні важливості Таїнства Сповіді.

Пропонуємо висловлені тези отця:

  • Модель сповіді, яка практикується у нашій Церкві, тобто в УГКЦ, – «вухо-вухо», тобто вона містить індивідуальний характер. Загальна сповідь можлива, але в дуже окремих випадках, зокрема під час загрози смерті.
  • Для того, щоб звершувати сповідь, кандидат, тобто священик, не тільки повинен пройти навчання у семінарії, свячення, але й скласти іспит у єпископа, щоб отримати доступ.
  • Коли людина приходить до Тайни Покаяння – це велика перемога. Не варто звертати увагу на особу священика, він має великий дар – розгрішати гріхи.
  • Господь через священика здійснює своєрідну операцію. Священик є скальпелем, адже гріх пускає «щупальця», не лише заражуючи одну людину, але й інших, які є співучасниками цієї помилки.
  • Сповідь – це ковток свіжого повітря. Важливо його отримати, визволившись від помилок. Річна сповідь – неправильна, Бог нас кличе постійно визволитись від гріхів.
  • Вбивство є не стільки фізичним, а духовним. Подружжя, наприклад, вбивається гріхом зради. Будь-яка зрада подібна до цвяха, який забивають у душу.
  • До сповіді люди приходять ногами, а повертаються на крилах. Тайна Покаяння відчиняє двері до Євхаристії.
  • Велике задоволення для священика – повертати крила. Часто під час сповіді ми замовчуємо наші гріхи, утаємнені провини – логіка блудного сина. Сповідь – це коли Бог говорить до мене. Треба не боятись провин.
  • Накладання покути базується на 3 «китах»: піст, молитва, милостиня. Епітимія або ж покута – це не покарання, а подяка, що Бог мене пробачив.
  • Коли Бог творить операцію, видаляє пухлину гріха, покута є своєрідним антибіотиком.

Отець Павло Дроздяк запросив присутніх обов’язково приступити до сповіді впродовж Великого посту. Адже саме так, очистившись від провин, ми прямуємо у повноті до світлого Христового Воскресіння.

Нагадаємо, що 11 квітня відбудеться чергова духовна зустріч. Про запрошеного гостя та тему розмови зазначимо згодом. Стежте за нашими анонсами!

Підготувала Юліана Лавриш