Кардинал Мюллер: Кліматична ідеологія — хибна

Колишній префект Конгрегації Доктрини Віри кардинал Герхард Людвіг Мюллер відповів на запитання Fronda.pl: чи повинна Церква слухати представників т. зв. кліматичної ідеології?

Кардинал відзначив, що апостольське повчання Папи Франциска про охорону навколишнього середовища Laudate Deum, яке було опубліковане 4 жовтня 2023, «представляли чотири агностики – я б навіть сказав, що там були вороги Церкви».

«І вони, виступаючи від імені Церкви, сказали, що люди не повинні їсти м’яса, не повинні подорожувати і – увага! – вони не повинні мати дітей», — говорить з подивом кардинал, і продовжує:

«По-перше, це очевидна маячня з наукової точки зору. Але водночас це те, що очевидно і недвозначно протистоїть напряму завданню, яке Бог поклав на людей — щодо продовження діла творіння, щоб люди мали дітей. Бог створив Всесвіт для людей, а не людей для Всесвіту».

За словами кардинала Мюллера, хибною є ідеологія, яка стверджує, що люди є якимись «шкідниками» у світі.

«Такі ідеології, звичайно, існують. Але католики не повинні підлаштовуватись під них, а боротися з ними. Як християни, ми не могли пристосуватись до культу імператора в Стародавньому Римі, а зараз ми не можемо підлаштовуватись до ідеології цього віку», — наголосив він.