Католицька спільнота GLORIA: як молодь костелу св. Антонія проводить час з користю

4GLORIA – це молодіжна католицька спільнота при костелі св. Антонія. Вона була створена 12 жовтня 2012 року, щоб об’єднати молодь парафії та корисно проводити час. Детальніше про саму спільноту нам розповіла одна з аніматорів – Юлія Криницька.

«GLORIA – це місце, де ти можеш більше дізнатись про Бога та як Він діє у твоєму житті; це час для того, щоб дізнатись щось нове, про що раніше не задумувався; це нові друзі, весела та цікава компанія» – ділиться Юлія.

Ініціативу створити Глорію для молоді від 14 до 18 років підтримали священики Славомір Бистрий та Павло Одуй.. На час створення Глорії учасників було близько 10. Потім до них приєдналися дівчатка з хору та міністранти. Зараз же – понад 40 молодих людей, і не лише з парафії. Спільнота має своїх духівників – отця Христофора та сестру Таню.

Лідером є Марта Нуцковська. Також є аніматори: Юлія Криницька, Олена Борщ, Вікторія Василюк.

Зустрічаються активні християни щоп’ятниці о 19.00 год. у будиночку при костелі св. Антонія. Разом моляться, читають Святе Письмо, дивляться фільми, чаюють, ходять у паломництва, беруть участь у конференціях на різні теми.

5«Ми умовно поділяємо конференції на два типи: моральні та соціальні. Перші – це суто про Бога, а другі – про християнина у повсякденному житті. Лекторами є священики, і не лише зі Львова, також самі аніматори спільноти» – розповідає Юлія Криницька.

У спільноті є кілька груп служіння: медіа-група, театральна, музична та група технічних служінь.

Раз на місяць спільнота влаштовує якісь заходи. Часто проводять тематичні вечірки, наприклад, на День Валентина чи «бані-паті» (вечірка зайчиків) після Великодня, де кожен має відповідний костюм. Також щороку організовують святкування Нового року та річницю спільноти.

Кожної першої п’ятниці місяця спільнота готує літургію на 19.30 год.

Діє також театральна група. Саме нею і займається Юлія. Ідея виникла після того, як її одного разу попросили підготувати сценку для зустрічі молоді у Брюховичах.

На Великдень та Різдво виготовляють та продають листівки. Зібрану суму використовують для спільноти.

Навесні 2015 року разом зі спільнотою «Живий вогонь» організовували євангелізаційний курс «Альфа».

3Gloria також допомагає в організації заходів іншим спільнотам. Допомагали в організації Нового року в Більшівцях, а також у січні минулого року при парафії Покрова Пресвятої Богородиці, що у місті Заліщики на Тернопільщині – спільноті  “Gratia” в організації молитви за Україну.

«Ми не просто збираємося, головна спрямованість – на Бога. Саме Він є нашим  центром. Спільнота є відкритою для усіх охочих, тому з радістю чекаємо!» – додає Юлія.

2

Gloria запрошує молодь віком від 14 років на зустрічі, які відбуваються щоп’ятниці о 19.00 год. за адресою: м. Львів, вул. Личаківська, 49а (будиночок на задньому подвір’ї).

Контактний телефон: 0937018346 (Марта)

Оксана Гірчак