Католицькі єпископи в Україні та Польщі закликали шукати альтернативу війні

Католицькі єпископи Польщі та України закликали до пошуку діалогу і порозуміння з метою уникнення воєнної небезпеки в Україні.
Текст звернення від 24 січня 2022 року розміщено на сайті Католицького медіа-центру.

Звернення, зокрема, підписали Глава УГКЦ Блаженніший Святослав , Голова Єпископської конференції Польщі Станіслав Гондецький, в.о. Голови Єпископської конференції України архієпископ Мечислав Мокшицький.
У зверненні висловлюється занепокоєння порушенням Російською Федерацією міжнародного права та скупченням російських військ на кордоні з Україною. Католицькі єпископи нагадали, що «тоталітарні режими ХХ століття, нехтуючи владою Бога, принесли світові трагічний досвід воєн і політичного терору».

Єпископи назвали війну «неефективним інструментом вирішенням непорозумінь», «безглуздим насиллям», «варварством» і «злочином».
«Сьогодні хочемо пригадати нашим співвітчизникам, що кожна війна – це нещастя», – наголошується у зверненні. – «Папа Павло VI під час своєї промови на сесії Конференції ООН з роззброєння в 1978 році назвав війну «нераціональним і неприйнятним засобом вирішення суперечок між державами».

Єпископи нагадали що згідно віровчення Католицької церкви, «дії, які суперечать правам людини та їх загальним принципам, а також накази, які примушують виконувати ці дії, є злочинами». «Сліпий послух не є достатнім для оправдання тих, які виконують наказ. Так, винищення народу, нації чи етнічної меншини повинно бути засуджене як смертельний гріх. Існує моральний обов’язок протистояти наказам про геноцид».
Разом з тим єпископи закликали шукати альтернативні методи вирішення міжнародних конфліктів.

«Пропонуємо лідерам негайно відмовитися від ультиматумів і використання іншої країни як розмінної монети. Будь-які розбіжності інтересів мають вирішуватися не зброєю, а домовленостями», – йдеться у зверненні.
Наприкінці єпископи закликали всіх об’єднатися у спільній молитві.