Книга «Думки у спадок»: короткі роздуми Блаженнішого Любомира на різні теми

DSC00379Блаженніший Любомир Гузар яскравий приклад доброго служіння Богу та людям. Його неочікувана смерть стала великою втратою для нас, адже він аж до смерті залишався нашим духовним батьком. Ми все ще очікували від нього повчальних, а водночас і гострих думок, які допомагали нам, але сьогодні у нас залишилися лише спогади.

Він завжди ділився з нами повчальними думками, був неначе не з цього світу − лагідним і люблячим, спокійним та врівноваженим. Мав чисте серце і ясний розум. Він був Людиною, як і мріяв: «Моє велике бажання — бути людиною. Багато зустрічаємо осіб, але мало серед них людей, — людей у повному значенні того слова… Якби на світі було більше людей, то світ став би кращим.  Бути людиною — це також ставати великою частиною святості».

IMG_6726

У новій книзі від видавництва «Свічадо» — «Думки у спадок», зібрано короткі роздуми Блаженнішого Любомира на різні теми. Його думки близькі кожному — вони живі та правдиві. Читаючи їх, розумієш, що він, ніби звертається саме до тебе, намагаючись розрадити та допомогти. Думки поділено за тематикою, тому отримати пораду від Любомира Гузара легко. Він вмів слухати, тепер ми маємо почути його.

IMG_8710 (1)Впевнено можемо казати, що Любомир Гузар говорив з людьми про те, що їх хвилює, не уникаючи жодних тем. Він не боявся говорити про корупцію та вибори, війну та агресію,  про молодь та покликання, батьків та виховання, священиків та Церкву, християн та єдність. Часто висловлювався й про свободу, якої ми так прагнемо, та відповідальність, якої нам бракує: «Людина не має права грішити, але має право робити добро. Це — основа її свободи. […]Ніхто так не шанує нашої свободи, як Бог. Але ми не маємо відваги бути вільними. Бо бути вільними — це бути відповідальними».

Хоч Блаженнішого вже немає поруч з нами, але він залишив нам у спадок свої думки, які промовляють до нас і сьогодні. Тож нехай ця книга буде маленькою згадкою про нашого  духовного батька — Любомира Гузара. Також видання буде невеликим доповненням до книги «Блаженніший Вуйко Любко», де зібрано спогадами рідних, друзів, священиків, журналістів, психологів, інтелектуалів, істориків та багатьох інших особистостей, яким пощастило зустрітися на своєму життєвому шляху з великим священиком, духовним провідником, другом. Читайте, роздумуйте та крокуйте вперед, не забуваючи про Блаженнішого Любомира.

Видавництво “Свічадо” 

79008, м. Львів,  вул. Винниченка, 22.

e-mail: post@svichado.com

Телефон
(067) 37-00-452

Факс
(032) 244-57-44