У Львові відбудеться прес-конференція з нагоди презентації мистецької книги «Страсті Христові» Василя Курилика

У понеділок, 18 червня 2018 року,  львівському Прес-клубі (пр. Т. Шевченка, 11) відбудеться презентація мистецької книги «Страсті Христові» канадського художника українського походження Василя  Курилика.

Початок заходу о 15.00 год.

Автор ідеї публікації книги – мистецтвознавець, доктор Христина Береговська. До реалізації задуму долучився Інститут екуменічних студій Українського католицького університету.

Спікери:

Отець-доктор Іван Дацько – президент Інституту екуменічних студій  УКУ

Христина Береговська – докторант Львівської національної академії мистецтв, автор книги

Ненсі Курелек – сестра Василя Курилика

Оксана Винницька – почесний консул Канади у Львові.

Курилик – єдиний митець, котрий вірш за віршем проілюстрував Страсті Христові за Євангелієм від Матея. Серія складається зi 160 творів, які сьогодні зберігаються у музеї Ніага Фолз, Канада. Книгу публікують чотирма мовами – українською, англійською, французькою та іспанською.

IMG_9804

Видання «Страсті Христові» є першою книгою про мистецтво Курилика в Україні. Це фактично перше знайомство українців із Василем Куриликом,  натомість в Канаді про нього написано і видано 36 книг.

IMG_9803

Художник створив близько 10 тисяч творів живопису та графіки.

Також він є Народним художником Канади, який малював перших різнонаціональних емігрантів: українців, поляків, євреїв, французів, ірландців, ескімосів. Відтак, він єдиний художник українського походження твори якого постійно виставляються у Будинку Генерал Губернатора Канади – Rideau Hall. Ottawa.

Презентація книги відбудеться у вівторок, 19 червня, в Храмі Пресвятої Євхаристії (Домініканський собор) о 16 год.