Книга львівської дослідниці про життя Андрея Шептицького у міжвоєнний період уже у книгарнях

1371020_1397157Видання львівського історика Ліліани Гентош «Митрополит Шептицький: 1923-1939. Випробування ідеалів» уже надійшла у продаж.

Книга є спробою написання сучасної біографії митрополита Греко-Католицької Церкви Андрея Шептицького (1865-1944), зокрема висвітлення його життя і діяльності у період від 1923 до 1939 року. Міжвоєнний період є ключовим до розуміння спадщини митрополита, оскільки у цей час його діяльність у всіх сферах набула розквіту, а плани стосовно реформування ГКЦ та бачення екуменічного діалогу з Православним світом повністю сформувалися.

Автор намагалася охопити найважливіші аспекти цієї діяльності: Церкву, суспільство, культуру та освіту. Не залишилися поза увагою такі вагомі питання як ставлення митрополита до держави як такої та його погляди на фашизм і комунізм. Важливою темою є ставлення Андрея Шептицького до поширення інтегрального націоналізму та до діяльності Організації українських націоналістів. У ключовому розділі книжки автор розглядає погляди митрополита на модерність, модернізацію та його плани змін, реформ ГКЦ, суттю яких були візантинізація (повернення до східних коренів) та українізація.

Нагадаємо, у Києві презентація видання відбулася 30 жовтня.

Ліліана Гентош – кандидат історичних наук за спеціальністю всесвітня історія, науковий співробітник Інституту історичних досліджень Львівського національного університету імені І. Франка, автор монографії «Ватикан і виклики модерності. Східноєвропейська політика папи Бенедикта XV та українсько-польський конфлікт у Галичині (1914-1923)», низки наукових статей з історії Греко-католицької та Католицької церков, міжнаціональних та міжконфесійних відносин. Багато років вивчає українські, польські та ватиканські архівні збірки, результати її досліджень були опубліковані українською, польською німецькою та англійською мовами.

За матеріалами: zik.ua