У Львові презентували книгу про звичайних людей, які робили надзвичайні речі для захисту нашої країни

“Коли Україну огорнула темрява Вони соняхами запалали на полях української журби. Полюбили по-справжньому…” (цитати з книги)

11013486_10205491251340955_270196259922645408_oУ львівській книгарні «Є» 27 жовтня відбулася презентація книги військового капелана о. Андрія Зелінського «Соняхи. Духовність на час війни». Зустріч модерувала письменниця та головний редактор «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка.

На заході, де ніде голці було впасти, автор поділився із присутніми не лише процесом написання книги, а й спогадами про пережите, про внутрішні переживання, враження та, звісно ж, порадами-настановами. Зокрема о. Андрій Зелінський наголошує, що ця книжка не про смерть, а про любов, і що гасло кожного капелана завжди має бути таким, просто: «Бути поруч!».

«Я належу до тих військових капеланів, які займаються цією діяльність вже досить довго (10 років, – ред.). У моєму випадку я розумів, що маю бути на Сході, хоча до кінця не усвідомлював, що конкретно має робити там військовий капелан. – розповідає автор і додає: З армією потрібно спілкуватися. Спілкуватися по-різному і про будь-що. Адже люди часом потребують, щоб їх просто вислухали».

Своєю книгою душпастир хотів показати звичайних людей, які робили надзвичайні речі для захисту нашої Вітчизни. І у порівнянні з нами їм довелося заплатити за свободу найбільше – ціною власного життя. Без них нас би сьогодні не було. Тому наше завдання жити таким чином, аби їхні мрії здійснювалися.

Автор глибоко переконаний, що тільки істинна, сокровенна Любов (Любов у Христі) здатна підкорити світ.

«Тільки Любов здатна перемагати! Злу немає значення під якими прапорами ходити на мітинги. Це лише його інструмент. А саме Любов – це те, що дозволяє Жити. Бог – це те, що перетворює людину на Сонце. Ось чому «Соняхи». Головне – це не втомлюватися любити, не боятися віри і не переставати надіятися. Дуже важливо не бути темрявою – стати соняхами. Тому що якою б темною не була ніч – світанок неминучий!..» – зазначає о. Андрій.

Додамо, що на презентацію також завітали учасники АТО, з якими довелося перебувати на Сході о. Андрію Зелінському.

Нагадаємо, ті, хто не зміг побувати на презентації матимуть ще одну нагоду поспілкуватися безпосередньо з автором книги. У неділю, 1 листопада 2015 року, у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла, де о 16.30 год. о. Андрій Зелінський ще раз презентуватиме свою книгу у Львові.

Фото з фейсбук-сторінки о. Андрія Зелінського